/ Leszczu, KRot

Dwa gole Mayorala, asysta Kubo [VIDEO]

Piłkarze związani z Realem Madryt całkowicie różnie zapamiętają ten tydzień z europejskimi pucharami. Zadowolony może być Mayoral, który dwukrotnie trafił do siatki. Hakimi za to najchętniej by zapomniał o starciu z Realem Madryt. Jak sobie radzili pozostali?

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Tak jak zapowiedział Mourinho, Gareth wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Łudogorcem, aby odbudowywać formę fizyczną, ale Walijczyk zdecydowanie nie błysnął. Nie brał na siebie gry, nie zaliczył ani jednego wygranego pojedynku, miał za to aż 95% celności podań. Zszedł z boiska w 65. minucie. Być może, kiedy w końcu będzie dobrze czuł się fizycznie, to zobaczymy starego, dobrego Bale’a, ale na razie nie widać znaczącej poprawy. Tottenham wygrał na wyjeździe 3:1.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Brahim Díaz (Milan)
Znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Lille w Lidze Europy i pozostał na murawie do 78. minuty. Tego występu nie będzie dobrze wspominać, ponieważ Milan przegrał 0:3. Brahim pojawiał się na całej szerokości boiska, lecz tym razem brakowało mu błysku. Częściej tracił piłkę, niż popisywał się udanym dryblingiem. Na plus należy odnotować aż 4 kluczowe podania, jednak w żaden sposób nie pomogło to drużynie.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Dani Ceballos (Arsenal)
Wrócił do wyjściowego składu na mecz Ligi Europy z Molde i utworzył parę środkowych pomocników z Granitem Xhaką. Operował dość daleko od bramki rywala, jednak dobrze się spisał. 91-procentowa celność podań, dwa zagrania kluczowe, 5/5 długich piłek i wygrana zespołu 4:1 mimo straty gola na 0:1 już w 22. minucie. Niezły mecz Daniego.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Takefusa Kubo (Villarreal CF)
Japończyk po raz kolejny wyszedł w pierwszym składzie Los Amarrillos i po raz kolejny spisał się bardzo dobrze. Był niezwykle aktywny, wchodził w małą grę przed polem karnym Maccabi, szukał niekonwencjonalnych podań i był jednym z pierwszych, którzy wyskakiwali do pressingu. Do tego zaliczył asystę przy drugim trafieniu Carlosa Bakki, które umocniło prowadzenie Villarrealu i zdecydowanie uspokoiło grę. Bardzo dobry mecz Kubo.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 8,2/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Czekał na taki mecz. W potyczce z CFR Cluj wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, a jego drużyna rozbiła Rumunów 5:0. Trafienia Hiszpana nie były być może wyjątkowej urody, ale był tam, gdzie być powinien. Rzadko tracił piłki i zrobił to, co do niego należało. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 9,2/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Borussia wygrała na wyjeździe z Clubem Brugge 3:0. Reinier otrzymał od trenera szansę dopiero w 84. minucie, gdy spotkanie było już rozstrzygnięte. Tylko cztery razy był przy piłce, zaliczając przy tym jedną stratę. Niewiele więcej można napisać o jego występie.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Jesús Vallejo (Granada)
Pozytywny wynik testu na koronawirusa sprawił, że Jesús nie mógł polecieć z drużyną na Cypr. Granada poradziła sobie bez niego i wygrała z Omonią 2:0.

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Celta w europejskich pucharach nie gra i przez to już dzisiaj w lidze zmierzy się z Elche na wyjeździe. Baeza znalazł się na liście powołanych.

Jorge de Frutos (Levante UD)
Levante nie rozgrywało meczu w środku tygodnia. De Frutos i spółka przygotowują się do niedzielnej potyczki z Alavés.

Dani Gómez (Levante UD)
Levante nie rozgrywało meczu w środku tygodnia. Klub z Walencji szykuje się do starcia z Alavés.

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Nie był to zbyt udany powrót do domu dla Achrafa. Wyszedł w pierwszym składzie na Real Madryt i zagrał bardzo słabe spotkanie. W ofensywie podejmował złe wybory, jak w sytuacji, gdy zamiast posłać piłkę do Lautaro, przeciągnął podanie i futbolówka trafiła do Perišicia. Zanotował trzy faule, niekiedy będąc wręcz bezradnym. Najgorszą jego decyzją była zdecydowanie próba podania do bramkarza, która zakończyła się „asystą” do Benzemy. Bardzo słaby mecz Achrafa, trzeci z rzędu, gdy przyczynił się do straconego gola.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Regui dostał moment odpoczynku od Mourinho, który nie zabrał go na wyjazdowe starcie z Łudogorcem. Na lewej flance Kogutów zagrał Ben Davies, a Hiszpan z Londynu oglądał, jak jego ekipa wygrywa 3:1.

James Rodríguez (Everton)
Zespół Carlo Ancelottiego nie rozgrywał żadnego spotkania w środku tygodnia. Everton szykuje się do sobotniej potyczki z Manchesterem United.

Óscar Rodríguez (Sevilla)
W meczu z Krasnodarem wszedł na boisko w 34. minucie, gdy Sevilla przegrywała dwiema bramkami. Andaluzyjczycy ostatecznie wygrali 3:2, grając przez całą drugą połowę w dziesięciu po czerwonej kartce Jesúsa Navasa. Udział Óscara w tym sukcesie nie był duży, jednak nie unikał gry i był bardzo aktywny. Oddał dwa strzały, w tym jeden celny, ale świetną paradą popisał się wówczas bramkarz Krasnodaru.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Jego zespół nie rozgrywał żadnego meczu w środku tygodnia. W niedzielę zmierzy się u siebie z Athletikiem Bilbao. Javiego niestety ponownie zabraknie w składzie. W dalszym ciągu ma problemy zdrowotne.

Alberto Soro (Granada)
Wystąpił w piątym meczu z rzędu, ale za każdym razem wchodził na boisko z ławki i maksymalnie spędził na murawie 18. minut. W starciu z Omonią trener dał mu kwadrans, gdy Andaluzyjczycy prowadzili już 2:0 i grali z przewagą zawodnika. Tym razem pokazał się z dobrej strony. Pomagał drużynie w utrzymywaniu się przy piłce, czego w tamtym momencie meczu Granada potrzebowała.