Oceny zawodników po meczu z Huescą

Real Madryt wygrał u siebie z Huescą 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Huesca przez całe spotkanie oddała tylko dwa celne strzały. Belg był niemal bezrobotny, nie miał też wiele pracy na przedpolu. Po raz kolejny dobrze radził sobie z wyprowadzeniem piłki, a przy trafieniu dla przeciwnika nie mógl zrobić wiele więcej.

17. Lucas Vázquez

W pierwszej połowie był jednym z najaktywniejszych zawodników Realu Madryt i jako jeden z nielicznych próbował zrobić coś nieoczywistego. Do tego zanotował asystę przy trafieniu Karima Benzemy. Dośrodkowań było mniej niż w Mönchengladbach, a przyniosły więcej pozytywów. Opuścił boisko w 52. minucie z powodu problemów zdrowotnych.

3. Militão

Kolejny nie najlepszy mecz w jego wykonaniu. Nie był podłączony do prądu przez całe spotkanie, jednak już na początku przegrał pojedynek biegowy z Rafą Mirem, który oszukał go także przy trafieniu dla Hueski.

4. Ramos

On też na pewno przy golu mógł zachować się lepiej, ale nie upilnował Davida Ferreiro. Mimo wszystko sama jego obecność na boisku i wkład w grę ofensywną, gdy rywal broni bardzo blisko swojej bramki, są nieocenione.

12. Marcelo

Wciąż można mieć mnóstwo zarzutów do jego gry w defensywie. Jego krycie na radar mogło skomplikować Królewskim mecz jeszcze w pierwszej połowie, gdy świetną okazję po wrzutce Ontiverosa miał Sergio Gómez. Marcelo nie wygląda też na zawodnika, który jest przez 90 minut gotowy do intensywności na najwyższym poziomie. Z drugiej strony dołożył swoją cegiełkę w ofensywie. Najgroźniejsza sytuacja przed golem dla Realu to główka Ramosa, właśnie po dośrodkowaniu Brazylijczyka, który w końcówce też wrzucił wprost na głowę Rodrygo, a akcja zakończyła się golem Benzemy.

15. Valverde

Do swojego nieustannego biegania, walki i pracy na całym boisku dorzuca liczby, z którymi trudno dyskutować. O ile przy trafieniu Hazarda wykonał dość proste podanie, którym raczej nie powinno się chwalić, o tyle za gola na 3:0 należą mu się duże brawa. Tak jak za bycie pierwszym piłkarzem, który naciskał Huescę jeszcze na jej połowie. Wszedł na ten poziom, jakim zachwycał przed przerwą w ubiegłym sezonie.

14. Casemiro

Kolejny zwykły dzień w biurze. Nie był szczególnie widoczny i spokojnie wykonywał to, co do niego należy. Nie rzucał się w oczy, ale gdy go zszedł z boiska, Real Madryt po pięciu minutach stracił bramkę.

10. Modrić

Zagrał cały mecz po raz pierwszy od niemal miesiąca. Nie dał zespołowi tak dużo jak po wejściach z ławki w Klasyku czy w spotkaniu z Gladbach, jednak nie grał też źle. Zaliczył dwa podania kluczowe, które równie dobrze mogły być asystami: w pierwszej połowie do Hazarda, a w drugiej – do Rodrygo.

11. Asensio

Prawy atak w dalszym ciągu jest bolączką Realu Madryt. Asensio nie ma za sobą dobrego meczu. Miał udział w dwóch trafieniach Królewskich, choć samo podkreślenie tego udziału przy golach Benzemy i Valverde jest mocno na siłę. Żaden inny zawodnik nie zanotował większej liczby strat niż on (15)…

9. Benzema

Dwa gole i asysta. Karim zrobił swoje. Widać, że dobrze współpracuje mu się z Hazardem, a nić porozumienia między nimi pomaga całej drużynie. Dwukrotnie był tam, gdzie być powinien, a w akcji zakończonej golem Valverde był kluczowy.

7. Hazard

Na takie przebłyski liczyliśmy i wciąż liczymy. Gdy drużyna szukała pierwszego gola i gra nie wyglądała lepiej, Eden wziął na siebie odpowiedzialność i kropnął z dystansu nie do obrony. Bez wątpienia to właśnie ten gol był wczoraj kluczowy. A trzeba go wyróżnić za dużą pomoc przy wyprowadzeniu akcji zakończonej golem na 3:0.

23. Mendy

Wszedł z ławki i zameldował się, niestety, na prawej stronie obrony. Niestety, bo traci na niej sporo atutów. W ofensywie nie dał konkretów, a w defensywie mogło być lepiej, na przykład przy golu, gdy zachował się zbyt pasywnie względem wbiegającego mu za plecy Rafy Mira.

22. Isco

Dostał ponad 30 minut i zagrał dość przeciętnie. Pokazał swoje umiejętności dryblingu, jednak można było odnieść wrażenie, że niekoniecznie patrzy na dobro zespołu, a na swoje, przynajmniej wtedy, gdy miał piłkę. Co może zaskakiwać, był całkiem aktywny w defensywie (trzy faule, trzy udane odbiory).