Advertisement
Menu
/ marca.com

Japońskie prawo nieugięte dla Kubo

Opcje gry w barwach Realu Madryt dla Takefusy Kubo w najbliższym czasie są raczej niewielkie, ponieważ przy obecnie obowiązującym prawie młody pomocnik nie ma większych szans na niezajmowanie miejsca dla gracza spoza Europy. Ewentualne nabycie hiszpańskiego obywatelstwa wydaje się labiryntem bez wyjścia.

Foto: Japońskie prawo nieugięte dla Kubo
Fot. Getty Images

By zdobyć hiszpańskie obywatelstwo, Japończyk musiałby przede wszystkim wybierać. Japonia nie pozwala bowiem na posiadanie podwójnej przynależności. Wyjątek stanowią trzy sytuacje:

1. Posiadanie podwójnego obywatelstwa przed 1985 rokiem, gdy w życie weszła ustawa tego zakazująca.
2. Posiadanie podwójnego obywatelstwa od urodzenia, gdy jeden z rodziców nie jest Japończykiem lub narodziny w kraju, gdzie obowiązuje prawo ziemi i gdy jeden z rodziców jest Japończykiem. W tym przypadku i tak trzeba jednak wybrać jedno z obywatelstw przed 22. rokiem życia.
3. Nabycie obywatelstwa bez własnej woli. Przykład: obywatelka Japonii wychodzi za Irańczyka i tym samym automatycznie otrzymuje obywatelstwo irańskie. W tym przypadku Japonia respektuje zagraniczny paszport.

Kubo do nabycia hiszpańskiego obywatelstwa musiałby także przebywać w kraju przez odpowiednio długi czas. Hiszpańskie prawo mówi następująco:

Nabycie obywatelstwa wymaga co najmniej 10-letniego ciągłego pobytu w kraju, a procedura musi zostać poprzedzona złożeniem odpowiedniego wniosku. Istnieją przypadki, w których czas pobytu może ulec skróceniu:
5 lat: Dla osób, które uzyskają status uchodźcy
2 lata: Dla obywateli państw latynoamerykańskich, Andory, Filipin, Gwinei Równikowej, Portugalii oraz osób pochodzenia sefardyjskiego.
1 rok: Dla osób pozostającym w związku małżeńskim z obywatelem Hiszpanii nieprzerwanie przez co najmniej rok.

Prawie każda z tych opcji mogłaby znaleźć zastosowanie w przypadku Kubo, ale w każdym scenariuszu musiałby on zrezygnować z japońskiego obywatelstwa. Prawo Kraju Kwitnącej Wiśni mówi jasno:
1. Japończycy, którzy posiadają podwójne obywatelstwo po 1985 roku, mają czas na wybór jednego do ukończenia 22. roku życia.
2. Japończycy, którzy nabyli podwójne obywatelstwo po 1985 i po ukończeniu 20. roku życia mają dwa lata na wybór przynależności narodowej.
3. Japończycy z podwójnym obywatelstwem po 1985 roku w razie niedopełnienia formalności zostają automatycznie uznani za Japończyków.

Jak więc widzimy, przyszłość Kubo w Europie niemal na pewno zawsze będzie powiązana z zajmowaniem miejsca dla graczy spoza Starego Kontynentu, niezależnie od ligi i kraju. Chyba że zmieni się prawo. Tak czy inaczej, do Madrytu wciąż spływa wiele ofert wypożyczenia czy nawet kupna. Japończyk cieszy się dużym zainteresowaniem. Choć Mallorca spadła do Segundy, Take pokazał, że jest graczem nadającym się do Primery. Czy to w Hiszpanii czy gdziekolwiek indziej.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!