Real Madryt liderem po zwycięskim Klasyku!

Real Madryt w końcu pokonał w lidze Barcelonę na Santiago Bernabéu. Pierwszego gola spotkania zdobył Vinícius, który był krytykowany za pierwszą połowę, ale odkupił winy, pokonując Ter Stegena. Wynik w doliczonym czasie ustalił Mariano.

Klasyk dla Realu Madryt! Królewscy po znakomitej drugiej połowie pokonali Barcelonę dzięki trafieniom Viníciusa i Mariano. Brazylijczyk był aktywny przez całe spotkanie, chociaż przełożyło się to na wynik dopiero w 71. minucie. Mariano natomiast ustalił wynik w doliczonym czasie po tym, jak pojawił się na murawie kilkadziesiąt sekund wcześniej. Pierwsza połowa była dla madrytczyków znacznie trudniejsza. Katalończycy stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, ale świetnie między słupkami spisywał się Courtois.

Królewscy na początku meczu dosyć często przedostawali się w pobliże pola karnego Barcelony, ale ich próby dośrodkowań były blokowane albo podania nie znajdowały adresata. Królewscy kilka razy oddawali strzały, jednak Ter Stegen nie musiał się specjalnie wysilać, bo uderzenia były niecelne.

Barcelona potrafiła się odgryźć, między innymi strzałem Griezmanna, który z jedenastu metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W 34. minucie groźną okazję miał Arthur, ale Courtois wygrał z nim pojedynek jeden na jednego. W ofensywie Blancos bardzo aktywny jest Vinícius. Brazylijczyk wyprowadził kilka interesujących akcji, ale zawodził w momencie, kiedy trzeba było podjąć decyzję. W pierwszej części lepsze wrażenie sprawiała Barcelona i Zidane musiał zmotywować podopiecznych do lepszej gry po zmianie stron.

Udało mu się to, bo chociaż kilka minut atakowała Barcelona, to później Real Madryt przejął inicjatywę. Blancos przeprowadzali wiele akcji i wydawało się, że lada moment piłka wpadnie do siatki. Pięknym uderzeniem popisał się Isco, lecz Ter Stegen popisał się niesamowitą interwencją. W końcu wysiłki madrytczyków przyniosły efekt w 71. minucie. Toni Kroos pokazał Viníciusowi gdzie ma pobiec, a następnie posłał podanie, które Brazylijczyk zamienił na gola.

Real Madryt starał się pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę. Udało się wyprowadzić kilka groźnych akcji i w końcu Królewscy zdobyli to, czego chcieli. W doliczonym czasie gry Zidane posłał na boisko Mariano, a napastnik odwdzięczył się golem, ustalając wynik meczu na 2:0.

Real Madryt – Barcelona 2:0 (0:0)
1:0 Vinícius 71’ (asysta: Kroos)
2:0 Mariano 92’ (asysta: Carvajal)

Real Madryt: Courtois, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Valverde (Lucas Vázquez 86’), Casemiro, Kroos; Isco (Modrić 79’), Vinícius, Benzema (Mariano 91’).

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Piqué, Umtiti, Alba, Busquets, De Jong, Arthur (Rakitić 81’), Vidal (Braithwaite 69’), Messi, Griezmann (Ansu Fati 81’).