Wysokie zwycięstwo Castilli, debiuty Rodrygo i Kubo

Rezerwy pokonały Alcorcón 3:0

Castilla rozegrała piąty sparing podczas pretemporady i jednocześnie drugi przed własną publicznością. Pokonała Alcorcón 3:0 po golach Rodrygo, Baezy oraz Pedro Ruiza, a należy przy tym pamiętać, że rywale są zespołem z Segunda División. Na murawie różnicy poziomów rozgrywkowych nie było widać. W dodatku był to pewnością najbardziej wyczekiwany mecz zespołu rezerw, ponieważ w podstawowej jedenastce znaleźli się Kubo oraz Rodrygo. Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców. Ich wyczyny z trybun stadionu Alfredo Di Stéfano obserwował Florentino Pérez.

Pierwsze chwile spotkania należały do Alcorcónu. Groźny strzał oddał Miaka, ale nie trafił w bramkę. Królewscy potrzebowali trochę czasu na wejście w mecz. Bardzo dobrą okazję miał Baeza po podaniu piętą Pablo, jednak w bramce rywali znakomicie zachował się Dani Jiménez. Castilla wyszła na prowadzenie w 39. minucie. Rodrygo odzyskał piłkę w pobliżu pola karnego rywali, futbolówka trafiła pod nogi Pablo, który wyłożył ją Brazylijczykowi, a ten musiał tylko wpakować ją do siatki. Końcówka pierwszej części spotkania należała do Blancos, ale wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Castilla bardzo szybko powiększyła przewagę. Znakomitą akcją popisał się Javi Hernández, a na listę strzelców wpisał się Miguel Baeza. Alcorcón próbował zmniejszyć stratę, wykorzystując rzut wolny, ale defensywa Królewskich funkcjonowała bardzo dobrze. Długimi momentami na murawie nie działo się nic interesującego. Goście próbowali zaatakować, ale niewiele z tego wychodziło, a momentami przesadzali z agresją w grze. W 70. minucie Kubo i Rodrygo opuścili murawę. Żaden z nich nie rozegrał rewelacyjnego spotkania, ale Brazylijczyk zapisał na koncie gola. Castilla ustaliła wynik spotkania w 83. minucie. Dotor dograł futbolówkę do Pedro Ruiza, który pokonał Lizoaina.

Real Madryt Castilla – Alcorcón 3:0 (1:0)
1:0 Rodrygo 39’ (asysta: Pablo Rodríguez)
2:0 Baeza 47’ (asysta: Javi Hernández)
3:0 Pedro Ruiz 83’ (asysta: Dotor)

Real Madryt Castilla: Belman, Guille (Sergio López 61’), Javi Hernández, Gila, Chust (Manu Hernando 61’), Bravo (Dotor 70’), Kubo (Marvin Park 70’), Fidalgo, Pablo Rodríguez (Pedro Ruiz 61’), Baeza (Ayoub Abou 61’), Rodrygo (Jordi 70’).

Alcorcón: Dani Jiménez (Lizoain 46’), Laure (Aguilera 78’), Boateng (Paris 78’), Dorca (Ernesto 58’), Miaka, Rui Costa (Sandaza 58’), David Fernández (Rodas 46’), Elgezabal (Arribas 58’), Stoichkov (Marvin Anieboh 58’), Sosa (Bellvís 58’), Pomares.