Porażka Castilli w Lugo

Rezerwy rozegrały czwarty sparing

Castilla dotarła do połowy pretemporady. Dzisiaj rozegrała czwarty sparing. Tym razem zmierzyła się z drugoligowym Lugo. Galisyjczycy okazali się lepsi, wygrywając 2:0 po golach Herrery i Muńiza. Raúl natomiast może już liczyć na większe grono podopiecznych i tym razem wprowadził do gry Altube. Poza tym trener stara się powoli stabilizować wyjściową jedenastkę, czego dowodem może być brak zmian w przerwie. Castilla przegrała jednak zasłużenie. Lugo prezentowało się znacznie lepiej i mogło wygrać wyżej, gdyby nie znakomita postawa Altube. Należy przy tym pamiętać, że Galisyjczycy grają w wyższej lidze niż Królewscy.

Piłka dosyć szybko, już bowiem w 7. minucie, znalazła się w bramce Castilli. Do siatki trafił Herrera, ale znajdował się na wyraźnym spalonym. W odpowiedzi próbował Jordi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz jego uderzenie okazało się niecelne. Chwilę później Altube uratował Królewskich przed stratą gola, popisując się piękną obroną po strzale Herrery. Napastnik Lugo dopiął jednak swego w 33. minucie. Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Sergio López, co bezlitośnie wykorzystał Herrera.

Po przerwie na murawie zameldowała się ta sama jedenastka Castilli. Szybko Lugo przejęło inicjatywę i znakomitą szansę miał Tete, lecz po raz kolejny znakomicie interweniował Altube. Golkiper Królewskich ponownie odegrał główną rolę w 60. minucie, zatrzymując strzał Herrery. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze cieszyli się z drugiego gola. Tete strzelił z dystansu, Altube odbił jego uderzenie, ale był bezradny przy dobitce Muńiza. W 82. minucie gola zdobyła Castilla, lecz Pablo znajdował się na spalonym. Jeszcze w ostatnich minutach szanse miał Barreiro, jednak trafił w słupek. Lugo wygrało 2:0 i zwyciężyło w walce o puchar imienia Luisa de Carlosa.

Lugo – Real Madryt Castilla 2:0 (1:0)
1:0 Cristian Herrera 33’
2:0 Juan Muńiz 62’

Lugo: Ander Cantero, Asier Santalla (Carlos Calderón 46’), Carlos Pita (Carlos Castro 65’), José Carlos (Antón Escobar 77’), Roberto Canella (Orest Łebedenko 65’), Jaume Grau (Fernando Seoane 46’), Tete (Juan Brunet 65’), Antonio Campillo (Álex Rey 46’), Borja Domínguez (Vesprini 77’), Juan Muńiz (Manu Barreiro 65’), Cristian Herrera (Pablo Rey 77’).

Real Madryt Castilla: Diego Altube, Javi Hernández, Adrián de la Fuente (Chechu 72’), Mario Gila (Pablo Ramón 64’), Sergio López, Álvaro Bravo (Dotor 64’), Álvaro Fidalgo, Miguel Baeza (Pablo Rodríguez 64’), Marvin Park (Guillem 72’), Jordi Martín, Pedro Ruiz.