Castilla lepsza od Pontevedry

Królewscy wygrali w trzecim sparingu

Castilla rozegrała trzeci sparing podczas okresu przygotowawczego. Tym razem rezerwy Realu Madryt zagrały w Trofeo Manolo Martín z Pontevedrą. Podopieczni Raúla wygrali 2:0 po trafieniach Jordiego i Mario Gila. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, natomiast po zmianie stron inicjatywę przejęli Królewscy. Trener już stopniowo odchodzi od dokonywania licznych roszad w składzie w trakcie spotkania – tym razem przeprowadził tylko pięć zmian. Następny sparing Castilla rozegra w sobotę z Lugo.

Pierwsze minuty spotkania należały do Blancos, ale po dobrej okazji Pedro obudziła się Pontevedra. Długo trzeba było czekać, żeby na murawie wydarzyło się coś interesującego. W 30. minucie Adibe znalazł się w sytuacji sam na sam z Belmanem, ale Gila zdążył z interwencją. Sędzia uznał to za podanie do bramkarza i odgwizdał rzut wolny z jedenastego metra. Gospodarze nie zdołali go wykorzystać, ponieważ ich strzał został zablokowany. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, a w dodatku jeden z graczy Pontevedry doznał kontuzji i musiał opuścić murawę.

W drugiej połowie Castilla zaprezentowała się znacznie lepiej. Już w 50. minucie Królewscy wyszli na prowadzenie. Cała akcja składała się z 28 podań i obrona Pontevedry została rozbita, a do siatki trafił Jordi. Kilka minut później Baeza dośrodkował z rzutu wolnego, a Mario Gila wpisał się na listę strzelców po uderzeniu piłki głową. Pontevedra się nie poddawała i po jednej z akcji ratować drużynę musiał nie tylko Belman, ale również De la Fuente, wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Więcej goli już nie padło i puchar Manolo Martína powędrował w ręce Królewskich.

Pontevedra – Real Madryt Castilla 0:2 (0:0) SKRÓT
0:1 Jordi 50’ (asysta: Baeza)
0:2 Mario Gila 58’ (asysta: Baeza)

Pontevedra: Edu, Nacho López, Victor Vázquez, Campillo, Naveira, Sana, Berrocal, Bustos (Rivera 41’), Romay, Álex González, Adibe (grali również: Álex Fernández, Mourińo, Samu, Santi, López, David Veiga, Garrido, Ángel).

Real Madryt Castilla: Belman, Chechu (De la Fuente 62’), Pablo Ramón, Mario Gila, Guillem, Fidalgo, Bravo (Marvin 46’), Dotor (Sergio López 75’), Baeza, Jordi (Javi Hernández 62’), Pedro (Pablo Rodríguez 62’).