Castilla znów nieskuteczna

W 10. kolejce Primera Federación Castilla podzieliła się punktami z Algeciras. Królewscy mieli mnóstwo okazji, by zdobyć więcej goli, ale ofensywa w tym sezonie spisuje się mocno poniżej oczekiwań.

Antonio David w pojedynku z Ivánem Turrillo z Algeciras. (fot. Getty Images)

Castilla znów nie zdołała wygrać meczu i jej sytuacja w tabeli nie uległa poprawie. Podopieczni Raúla, podobnie jak przed tygodniem, stworzyli sobie znacznie więcej okazji niż rywale. Były to naprawdę dobre sytuacje, które powinny być zamieniane na gole. Bez tego trudno będzie się utrzymać w Primera Federación. Ofensywa nie wywiązuje się ze swoich zadań, a w defensywie nawet jeden błąd wystarcza do tego, żeby zwycięstwo wymknęło się z rąk.

Początek meczu był dosyć spokojny, a pierwszy groźny atak wyprowadzili goście. Iván Turrillo oddał strzał po rzucie rożnym, ale Piñeiro zdołał skierować piłkę na poprzeczkę. Castilla szybko odpowiedziała i bliski szczęścia był De Llanos. Zabrakło niewiele, ponieważ futbolówka odbiła się od słupka. Po tych dwóch akcjach sytuacja się uspokoiła na moment, by następnie uwidoczniła się przewaga Królewskich. Najpierw dobrą szansę zmarnował Víctor Muñoz. Atakujący szybko się zrehabilitował, posyłając dośrodkowanie w pole karne, które na gola zamienił Gonzalo. Algeciras przed przerwą nie zdążyło odpowiedzieć.

W drugiej połowie doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Zúñiga. Przegrał jednak sytuację sam na sam z Venteo. Bardzo szybko się to zemściło, bo już minutę później goście cieszyli się z remisu, chociaż w tej sytuacji arbiter mógł się dopatrzyć faulu na Rivasie. Mało brakowało i byłoby 1:2, ale po strzale Celorio na posterunku był Piñeiro. Na nieco ponad kwadrans przed końcem Raúl próbował zmienić sytuację, przeprowadzając potrójną zmianę. Niedługo po wejściu ładną akcją popisał się Yáñez, lecz jego strzał był skierowany prosto w Venteo. Bramkarz uratował Algeciras również kilka minut później, kiedy Víctor Muñoz stanął z nim oko w oko.

W ostatnich minutach doszło do groźnie wyglądającego zderzenia między Montesem i De Leónem, w wyniku którego zawodnik Algeciras musiał zostać odwieziony do szpitala. W doliczonym czasie Castilla intensywnie walczyła o zwycięskiego gola. Asencio z rzutu wolnego posłał piłkę w słupek, a dobrą okazję zmarnował również De León. Mimo tych wysiłków wynik nie uległ zmianie i w Madrycie został tylko jeden punkt.

Real Madryt Castilla – Algeciras 1:1 (1:0)
1:0 Gonzalo 37’ (asysta: Víctor Muñoz)
1:1 Javi Gómez 61’ (asysta: Diego Esteban)

Real Madryt Castilla: Piñeiro, David Ruiz (De León 87’), Asencio, Rivas, David Jiménez, Antonio David (Edgar 56’), De Llanos (Cristian David 74’), Pol Fortuny (Yusi 74’), Víctor Muñoz, Gonzalo, Zúñiga (Yáñez 74’).

Algeciras: Venteo, Merchán, Lautaro, Adot, Coch (Celorio 57’), Montes, Turrillo (Curro 57’), Diego Esteban (Roldán 82’), Illescas, Escudero (Manín 78’), Javi Gómez (Juan Hernández 82’).