Dzisiejsze okładki

Wygrana Realu Madryt i mecz Barcelony z Bayernem to główne tematy na środowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Vinícius jest ze złota” – MARCA podsumowuje, że Brazylijczyk poprowadził do kolejnej remontady i domknął swoją nadchodzącą „Złocistą Piłkę”. Hat-trick atakującego w drugiej demolującej połowie mistrza Europy. Dortmund zszedł na przerwę z prowadzeniem 0:2. Pierwszy magiczny wieczór Mbappé na Bernabéu. Występ Rodrygo w Klasyku zagrożony.

Na boku: historyczna pierwsza wygrana Girony w Lidze Mistrzów. Na górze: Metropolitano to twierdza w Lidze Mistrzów; „czarna bestia” zmierzy siłę Barcelony.

Poza tym na dole: Alonso jeszcze większą legendą – Asturyjczyk zostanie pierwszym kierowcą, który dobije do 400 wyścigów F1; Topuria mierzy się z legendą – Holloway, jego sobotni rywal w Abu Zabi, ma kilka rekordów UFC.

AS

„Brutalna remontada” – AS podaje, że Real z Ligi Mistrzów znowu to zrobił: strzelił 5 goli w 33 minuty i odwrócił mecz, który do przerwy przegrywał 0:2. Trzy trafienia wielkiego Viníciusa. Ancelotti: „Pomogą mu w zdobyciu kolejnej Złotej Piłki”.

Na górze: przeciwko najgorszemu wrogowi – Barcelona spotka się z Bayernem, który wygrał z nią 6 ostatnich meczów; Flick i Lewandowski w starciu ze swoją przeszłością. Na dole w sekcjach piłkarskich: tercet, by się zrehabilitować – Simeone połączy Juliána, Sørlotha i Griezmanna, by zapomnieć o Lizbonie; szczęśliwy wieczór, historyczny wieczór – Girona odnosi pierwszy triumf w Lidze Mistrzów.

Poza tym na dole: „Mój medal to ten z sympatią ludzi” – badmintonistka Carolina Marin odwiedza gazetę przed otrzymaniem Nagrody Księżniczki Asturii; „Wywalczyłem swoje miejsce w tak okrutnej lidze jak NBA”, mówi Marc Gasol.

Mundo Deportivo

„Przesłanie Flicka” – Mundo Deportivo cytuje trenera: „Przeszłość się nie liczy, a tylko tu i teraz, na to mamy wpływ”. Barcelona podchodzi do starcia ze swoim koszmarem w idealnym momencie, by w końcu wygrać ten pojedynek tytanów.

Na dole: Niemcy pozwolili odwrócić wynik 0:2 do przerwy; Miguel i Juanpe dają pierwszy eurotriumf; z całą artylerią, czyli Juliánem, Sørlothem i Griezmannem.

Sport

„Pierwszy wielki finał” – Sport przekazuje, że po wspaniałym starcie sezonu Barcelona zmierzy się z Bayernem, swoim pierwszym wielkim rywalem, który wystawi serię Blaugrany na próbę.

Na dole: Girona już wygrywa w Lidze Mistrzów; remontada Realu Madryt od 0:2 do 5:2; Atlético pod presją w starciu z Lille.

Na górze: koszykarska Barcelona szuka zastępcy kontuzjowanego Laprovittoli – przeczesuje rynek.