Remis w derbach Madrytu

W meczu 6. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt zremisowały z Atlético Madryt 1:1. Bramkę dla Królewskich zdobyła w pierwszej połowie Caroline Weir. Wynik meczu ustaliła w drugiej odsłonie Bøe Risa z rzutu karnego.

Caroline Weir po zdobyciu bramki w meczu z Atlético Madryt (fot. Getty Images)

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Las Blancas, które objęły prowadzenie już w 7. minucie po bramce Caroline Weir, którą poprzedziła świetna akcja z Lindą Caicedo i klepka w polu karnym z Signe Bruun. Szybko zdobyta bramka znacznie ułatwiła zadanie Królewskim, które próbowały wciągnąć Atlético na własną połowę i szukały kontrataków za sprawą bardzo dobrze dysponowanej Lindy Caicedo. W miarę możliwości gospodynie zakładały też wysoki pressing, nie pozwalając przyjezdnym na rozwinięcie skrzydeł. W 32. minucie bliska podwyższenia na 2:0 była bardzo aktywna Caicedo, której strzał zza pola karnego wybroniła Lola Gallardo.

Atleti zaczęło dochodzić do głosu w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy, czego efektem był pierwszy celny strzał Gaby Garcíi, który nie sprawił żadnych problemów Misie. W 45. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lauren wpakowała piłkę do siatki, ale wcześniej faulowała Misę i sędzia Paola Cebollada López słusznie nie uznała tego trafienia. W odpowiedzi Linda jeszcze raz sprawiła formę Gallardo i na tym emocje w pierwszej części gry się skończyły.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Realu Madryt i już w 47. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanęła Teresa Abelleira, której strzał z linii pola karnego bez kłopotów wybroniła Lola Gallardo. W 56. minucie bramkarka Atleti ponownie w kapitalnym stylu wybroniła strzał pomocniczki Królewskich, utrzymując swoją drużynę przy życiu. W 71. minucie Atlético po raz pierwszy zagroziło Realowi w drugiej części meczu, ale Misa świetną paradą wybroniła strzał głową Sheili Guijarro po dośrodkowaniu Rosy Otermín. W odpowiedzi bardzo dobry kontratak przeprowadziły Królewskie i po uderzeniu Alby Redondo bardzo bliska wpakowania piłki do własnej bramki była Silvia Lloris.

W 76. minucie bardzo nieodpowiedzialnie w polu karnym zachowała się Teresa, która sfaulowała Gaby, a bramkę z rzutu karnego zdobyła Bøe Risa, wyrównując wynik meczu. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów mogły zdobyć Alba Redondo i Linda Caicedo, jednak obie napastniczki Realu Madryt przegrały pojedynki sam na sam z Lolą Gallardo.

Ostatecznie derby na Estadio Alfredo Di Stéfano zakończył się podziałem punktów, z którego bardziej zadowolone mogą być piłkarki Atlético. Królewskie stworzyły sobie na tyle dużo sytuacji, że spokojnie powinny rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, ale trafiły na świetnie dysponowaną Lolę Gallardo, która uchroniła przyjezdne przed porażką.

Real Madryt – Atlético Madryt 1:1 (1:0)
1:0 Caroline Weir 7'
1:1 Bøe Risa 77' (rzut karny)

Real Madryt: Misa; Shei (80' Oihane), Rocío, Lakrar, Olga, Tere Abelleira, Angeldahl (80' Møller); Feller (62' Athenea del Castillo), Weir (80' Leupolz), Linda Caicedo; Bruun (62' Alba Redondo).
Atlético Madryt: Lola Gallardo; Moraza, Lauren Leal, Silvia Lloris, Andrea Medina; Bøe Risa, Gaby García, Tatiana Pinto (63' Rosa Otermín); Ajibade, Sheila Guijarro (74' Cardona), Gio Queiroz (62' Fiamma Benítez).