8. kolejka: Villarreal wygrywa przed meczem z Realem i wyprzedza Atlético

Za nami wszystkie mecze 8. kolejki La Ligi. Real Madryt odrobił jeden punkt do Barcelony, a na trzecią lokatę wskoczył Villarreal, który dziś pokonał Las Palmas 3:1.

Zawodnicy Villarrealu cieszą się ze zdobycia bramki przeciwko Las Palmas. (fot. Getty Images)

Ostatnim meczem 8. kolejki Primera División była potyczka Villarrealu z Las Palmas. Najbliższy rywal Realu Madryt w rozgrywkach ligi hiszpańskiej miał przed tym starciem 14 punktów, a ewentualna wygrana z Kanaryjczykami oznaczała awans na trzecią lokatę i wyprzedzenie Atlético (16 punktów).

W pierwszej połowie fani gospodarzy mogli być zaskoczeni, ponieważ to Las Palmas miało przewagę. Więcej konkretów zaproponował jednak Villarreal, który swoją efektywność potwierdził w 45. minucie za sprawą Nicolasa Pépé. Tuż po przerwie na boisku pojawił się Alejandro Baena, jednak zanim zdążył na dobre poczuć piłkę, Las Palmas strzeliło na 1:1. Chwilę później Pépé wywalczył rzut karny, ale Baenę zatrzymał bramkarz Las Palmas, Dinko Horkaš, który chwilę wcześniej sam dopuścił się przewinienia.

Ostatnie słowo należało jednak do Baeny i spółki. Hiszpan dorzucił z lewej strony, a Thierno Barry z bliska dał Villarrealowi prowadzenie. Do końca meczu to już się nie zmieniło. Gospodarze nie tylko dowieźli wynik do samego końca, ale jeszcze podwyższyli wynik po trafieniu Baeny. Dzięki trzem punktom dołączyli do najlepszej trójki La Ligi, jednocześnie zrzucając Atlético na czwartą lokatę.