Oceny zawodników po meczu z Atlético

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Atlético 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Dobrze poradził sobie ze strzałem Álvareza w pierwszej połowie, w drugiej połowie sposobu na niego nie znalazł też Lino, który także uderzał z ostrego kąta. Przy ostatniej próbie Atlético potrafiło jednak go pokonać. Przy bramce Correi nie miał większych szans. Być może mógł się zachować ciut lepiej, ale nie miał też w tej sytuacji szczęścia i nie można mieć do niego żadnych pretensji.

2. Carvajal

W pierwszej połowie nie miał łatwo, ponieważ grający na jego stronie Álvarez mocno mógł dać się we znaki obrońcom Realu. Dani jednak udźwignął wagę derbów w defensywie, a z przodu potrafił posłać kilka ciekawych piłek, w tym do Rodrygo czy Modricia.

22. Rüdiger

Przez większość meczu dobrze się spisywał, ale jak to u obrońców, na tapet trzeba wziąć przede wszystkim jego pomyłki. Na początku to on dał się wymanewrować Álvarezowi, po którym Courtois ratował Królewskich, a przy golu to on zawalił linię spalonego.

3. Militão

W pierwszej połowie miał problemy z wyprowadzeniem piłki, ale w drugiej nadrobił swoje ofensywne zapędy z nawiązką. Strzelił ładnego gola po wrzutce Viniego i wydawało się, że zostanie bohaterem numer jeden. Ostatecznie jego gol dał tylko jeden punkt.

23. Mendy

Rywal nie niepokoił go za bardzo i prawie w ogóle nie atakował prawą stroną. Mendy próbował grać nieco wyżej, ale w rozegraniu przytrafiały mu się też proste błędy, które mogły prowadzić do groźnych akcji Atlético. Nijaki występ Francuza.

14. Tchouaméni

Nierówny występ pomocnika. Momentami świetnie potrafił przejąć drugą piłkę i pomagał drużynie, gdy potrafiła szybciej odebrać futbolówkę i rozpocząć nową akcję, ale chwilami wyglądał też na zagubionego i niechlujnego.

8. Valverde

Zagrał nieco bliżej prawej strony, ale dla niego nie ma to większego znaczenia. Za każdym razem daje z siebie tyle, że jego energię można by rozdzielić na jeszcze kilku zaowdników. Wyróżniał się w obronie, kilkukrotnie próbował też zaskoczyć Oblaka z dystansu. To zresztą jego strzał był najgroźniejszym uderzeniem Realu w pierwszej połowie. Potrafił wyjść spod pressingu i unikał niewymuszonych strat.

10. Modrić

100% celnych podań może robić wrażenie, podobnie jak zaskoczenie w rozegraniu rzutu wolnego, zakończonego bramką Militão. Modrić potrafił zwolnić grę, tyle że czasem można było odnieść wrażenie, że robi to zbyt często. Mimo obaw przed meczem nie można powiedzieć, że zawiódł.

5. Bellingham

Jego decyzje są wręcz doskonałe. Gdy widzimy z perspektywy ekranu najlepsze możliwe rozwiązanie, Bellingham często wybiera inne i… jest jeszcze lepsze. Takie coś mają tylko nieliczni. Szkoda, że nie przełożyło się to na coś więcej. Grał bardzo odpowiedzialnie, ale jednocześnie nie unikał ryzyka. Nie był jednym z bohaterów, ale jesteśmy pewni, że gdyby Endrick mu podał zamiast strzelać akcja miałaby dużo więcej sensu.

11. Rodrygo

Kolejny zawodnik, o którego występie można napisać jedno: nijaki. Ani jeden jego drybling nie był skuteczny. Rodrygo był zagubiony, nie radził sobie z obrońcami Atlético i zwyczajnie nie powinien być na boisku tak długo. Nie wykorzystał szansy pod nieobecność Mbappé.

7. Vinícius

Nie uległ naciskom ze strony trybun i zagrał dobre spotkanie. Przed przerwą nie można go było za bardzo chwalić, ale w drugiej rozwinął skrzydła. To on wywalczył rzut wolny, po którym padł gol Militão, no i to także on zaliczył przy tym trafieniu asystę. Wygrał kilka ważnych pojedynków i był zdecydowanie najgroźniejszym piłkarzem Realu w ofensywie.

16. Endrick

W meczu ze Stuttgartem było zabawnie, bo mu się udało, ale nie może tak robić przy takim wyniku z takim rywalem na takim terenie. Zmarnował obiecującą akcję, co oczywiście można zgonić na młodzieńczą fantazję. Podjął jednak jednoznacznie złą decyzję. Gdyby zachował się mądrzej, być może dziś nie mówilibyśmy o zdobyciu tylko jednego punktu.