Dzisiejsze okładki

Derby Madrytu i transfer Wojciecha Szczęsnego to główne tematy na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Tak się to robi” – MARCA opisuje, że sędzia Busquets Ferrer, stanowczy i wzorowy, zawiesił mecz Atlético z Realem na 20 minut za wrzucanie przedmiotów przez zakapturzonych chuliganów z grupy Frente Atlético. Haniebny obrazek dla Atlético i hiszpańskiej piłki. Żenada przedłużyła się po meczu, gdy piłkarze gospodarzy świętowali wywalczony w doliczonym czasie remis razem z radykalnymi fanami, z którymi należy już skończyć raz na zawsze.

Do tego w sekcjach piłkarskich: ligowe wyniki i terminarz; Barcelona domknęła Szczęsnego; dzisiaj odbędzie się gala kobiecego futbolu.

Na górze: golfista Hidalgo z pierwszym triumfem w turnieju Acciona Open. Na dole: historyczny pokaz kolarza Pogačara na mundialu; Jorge Martín miażdży w MotoGP; koszykarska Barcelona pierwszym liderem ligi.

AS

„Remis i żenada” – AS przekazuje, że mecz został przerwany na 20 minut za rzucanie przedmiotami w Courtois przy wyniku 0:1. Correa wyrównał w doliczonym czasie. Rojiblancos świętowali z grupą Frente, a reszta kibiców to wygwizdała. Simeone zrzuca winę na Belga: „Prowokujemy ludzi i ludzie się wkurzają”.

Na dole: ligowe wyniki i terminarz; Pogačar powiększa swoją legendę – wygrał kolarski mundial niesamowitym atakiem na 100 kilometrów przed metą; przyśpieszenie Jorge Martína – wygrał w Indonezji przed Acostą i Bagnaią; Prado obronił mistrzostwo świata w motocrossie – domknął drugi tytuł w Cózar; Hidalgo odbiera Rahmowi turniej Acciona Open w dogrywce.

Mundo Deportivo

„Dzień Szczęsnego” – Mundo Deportivo podaje, że bramkarz przyleci dzisiaj, przejdzie badania medyczne i podpisze umowę do czerwca, by zastąpić Ter Stegena. Barcelona ma już ok od La Ligi dla transferu Polaka, który dojdzie do formy, by zadebiutować po przerwie na reprezentacje. De Jong: „Ani nie odmówiłem operacji, ani nie zarabiam 37 milionów”. Barcelona uznaje porozumienie z Nike za fakt.

Na górze: więcej napięcia niż futbolu – Atlético doprowadziło do remisu w doliczonym czasie gry derbów splamionych rzucaniem przedmiotów na murawę, przez co sędzia przerwał mecz; gol Correi pozostawia Barcelonę o 3 punkty przed Realem, który zmarnował szansę większego zbliżenia się do lidera.

Na dole: Lo Celso złamał w końcówce mur Espanyolu; bardzo drogi punkt Girony z kontuzjami Romeu i Blinda; epicki Pogačar mistrzem świata po wygraniu Giro i Touru; Luna Rossa cierpi, ale opiera się i wyrównuje finał Regat o Puchar Ameryki; Jorge Martín dominuje i powiększa przewagę.

Sport

„Żenujący remis” – Sport wskazuje, że derby zostały przerwane na 15 minut przez wrzucenie zapalniczek z trybun, prezentując żałosny wizerunek. Militão dał prowadzenie Realowi, ale Correa wyrównał w 96. minucie.

Na dole: Szczęsny przybywa dzisiaj i przejdzie badania medyczne – klub prosi La Ligę o jego rejestrację; nowe umowy Lamine'a i Pedriego celami Deco – plan odnowy; kontuzje i Aspas ukarały Gironę; Gala Woman, czyli kobiety wracają na szczyt – jedenaście sportsmenek otrzyma w Barcelonie nagrody, które wyróżniają ich codzienną walkę w sporcie.

Na górze: Espanyolowi nie wystarczył Joan García; „Nie zarabiam 37 milionów euro”, mówi De Jong – piłkarz przerywa swoje milczenie, a dzisiaj może otrzymać wypis od lekarzy.