Juvenil A zaczyna od zwycięstwa

W 1. kolejce Ligi Młodzieżowej Real Madryt U-19 pokonał rówieśników ze Stuttgartu. Gola na wagę trzech punktów strzelił Daniel Yáñez. Z uwagi na liczbę sytuacji zwycięstwo powinno być wyższe, ale Królewscy zmarnowali wiele okazji.

Daniel Yáñez. (fot. realmadrid.com)

Juvenil A od zwycięstwa rozpoczął rywalizację w Lidze Młodzieżowej. Pokonał Stuttgart 1:0 po trafieniu Daniela Yáñeza. Wynik nie odzwierciedla w pełni przebiegu spotkania. Przewaga Królewskich była zdecydowana, ale brakowało skuteczności, a do tego bardzo dobry mecz rozgrywał Hellstern. Madrytczycy oddali 18 strzałów przy tylko 2 uderzeniach rywali. Najważniejsze są jednak trzy punkty, które pozwalają podopiecznym Arbeloi zająć miejsce w górnej części tabeli.

Real Madryt od razu przejął inicjatywę i mecz był rozgrywany na połowie Stuttgartu. Na pierwszą dobrą okazję Królewskich trzeba było poczekać do 9. minuty. Świetnie na skrzydle zachował się wtedy Liberto, dograł do Yáñeza, który trafił w słupek. To był tylko początek, bo co chwilę madrytczycy zbliżali się pod bramkę Hellsterna. Stuttgart starał się odpowiadać kontratakami, lecz w pierwszej połowie oddał tylko jeden strzał. Real Madryt wyszedł na prowadzenie w 32. minucie. Szybka akcja wyprowadzona po przejęciu piłki zakończyła się pięknym trafieniem Yáñeza. Jeszcze przed przerwą powinna paść druga bramka po uderzeniu Mascaró, ale efektowną interwencją popisał się Hellstern.

Po zmianie stron wzrosła przewaga Realu Madryt, jeśli chodzi o utrzymywanie się przy piłce. Mniej przy tym było okazji strzeleckich, przy czym Álvaro González był zupełnie bezrobotny. Trener gości próbował to zmienić, wprowadzając na boisko nowych zawodników. Królewscy, mimo dużej przewagi, nie potrafili podwyższyć prowadzenia, narażając się na kontrataki. Stuttgart zaatakował dwukrotnie, ale w obu przypadkach na wysokości zadania stanął Álvaro González i komplet punktów został w Madrycie.

Real Madryt – Stuttgart 1:0 (1:0)
1:0 Yáñez 32’ (asysta: Fortea)

Real Madryt: Álvaro González, Fortea, Aguado, Valdepeñas, Liberto (Miguel Casas 80’), Roberto Martín (Izan 57’), Pol Durán (Melvin 80’), Cristian David, Mascaró (Pol Fortuny 57’), Yáñez, Aimar (Barroso 71’).

Stuttgart: Hellstern, Spalt, Ağzıkara (Scott 68’), Catovic (Knezevic 78’), Janjić, Di Benedetto (Lüers 68’), Korkut, Azevedo (Hajdini 56’), Penna, Raimund (Tsigkas 68’), Bujupi.