Golazo Modricia z Polską, Hiszpania lepsza od Szwajcarii [VIDEO]

Chorwacja wygrała 1:0 z Polską po fantastycznym trafieniu Luki Modricia z rzutu wolnego. Z kolei Hiszpania z Danim Carvajalem w składzie wygrała ze Szwajcarią 4:1, chociaż przez większość część meczu grała w osłabieniu.

Dani Carvajal w meczu ze Szwajcarią. (fot. Getty Images)

Hiszpanie znakomicie rozpoczęli ten mecz i już w 4. minucie prowadzili po trafieniu głową Joselu. Szwajcarzy odpowiedzieli chwilę później, ale po konsultacji z systemem VAR sędzia anulował gola po zagraniu ręką. La Roja nie zamierzała oddawać pola rywalowi i już w 13. minucie mieliśmy 2:0, a tym razem do siatki trafił Fabián Ruiz. Pierwsza połowa nie była jednak dla nich idealna, bo w 20. minucie czerwoną kartkę obejrzał Le Normand. Od tego momentu obraz gry uległ zmianie i Hiszpania skupiła się głównie na obronie wyniku. Jeszcze przed przerwą Szwajcarzy złapali kontakt po bramce Amdouniego. W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę i dominowali na boisku. Stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. Ostatnie słowo należało do Hiszpanów. W 77. minucie Fabián zdobył swoją drugą bramkę, a chwilę później wynik ustalił Ferran Torres. Dani Carvajal rozegrał niezłe zawody, ale nie będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu z powodu żółtej kartki.

Szwajcaria – Hiszpania 1:4 (1:2)
0:1 Joselu 4' (asysta: Yamal)
0:2 Fabián 13'
1:2 Amdouni 41' (asysta: Embolo)
1:3 Fabián 77' (asysta: Joselu)
1:4 Ferran Torres (asysta: Joselu)

Szwajcaria: Kobel; Wüthrich, Akanji, Rodríguez (62' Rieder); Widmer, Freuler, Zakaria (62' Sierro), Aebischer (76' Monteiro); Amdouni, Vargas (85' Steffen), Embolo (76' Duah).
Hiszpania: Raya; Carvajal, Le Normand, Laporte, Grimaldo; Rodri (58' Zubimendi), Fabián (81' García); Lamine Yamal (46' Ferran Torres), Pedri (27' Vivian), Williams (58' Pino); Joselu.

* * *

Chorwaci dominowali od samego początku i co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką Skorupskiego. Luka Modrić wyróżniał się w środku pola i w 20. minucie oddał groźny strzał z dystansu, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Piłkarze Probierza mieli niemałe kłopoty z dłuższym utrzymaniem się przy piłce i nie radzili sobie z pressingiem rywali. Kilka niezłych akcji miał Zalewski, ale to było za mało aby o czymkolwiek myśleć. W drugiej połowie Chorwaci w końcu wyszli na prowadzenie po tym, jak Luka Modrić kapitalnie uderzył z rzutu wolnego. Gracze Dalicia mieli dużą łatwość w kreowaniu sobie kolejnych sytuacji, a kilka bardzo okazji miał Matanović. Polacy w końcu wyszli trochę odważniej, ale większość strzałów była niecelna. Blisko był Lewandowski, ale trafił w słupek. Wynik nie uległ już zmianie i Chorwaci zasłużenie zgarniają trzy punkty.

Chorwacja – Polska 1:0 (0:0)
1:0 Modrić 52'

Chorwacja: Livaković; Šutalo, Ćaleta-Car, Gvardiol;  Kovačić (79' Pašalić); Pjaca, Sosa (90+2' Perišić), Modrić; Petar Sučić (52' Luka Sučić), Petković (69' Kramarić), Matanović (69' Budimir).
Polska: Skorupski, Kamiński (85' Frankowski), Walukiewicz, Bednarek, Dawidowicz, Zalewski (62' Slisz); Urbański (62' Moder), Zieliński, Szymański (86' Piotrkowski); Bogusz (62' Świderski), Lewandowski.

Portugalia 2:1 Szkocja