Castilla zdobywa pierwszy punkt, ale nadal szoruje po dnie

W meczu trzeciej kolejki Primera Federación (trzeci poziom rozgrywkowy) Castilla zremisowała z drugim zespołem Villarrealu 1:1.

W takich okolicznościach przyrody Castilla zdobyła dziś jeden punkt. (fot. X)

Zawodnicy Castilli wybrali się na wschód Hiszpanii, by odbić się od dna. Po dwóch pierwszych meczach mieli na koncie 0 strzelonych bramek i 0 punktów, ale dziś zrobili postęp – strzelili jednego gola i zdobyli jeden punkt. Niedosyt jednak pozostaje dość spory.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy rezerwami pierwszoligowców była bardzo wyrównana. Jedni i drudzy mieli swoje okazje, ale żadne gole nie padły. Można było jednak mieć wrażenie, że w każdej chwili któryś zespół znajdzie sposób na pokonanie bramkarza rywali.

Po przerwie spotkanie wyglądało dość podobnie. Kibice mogli być zadowoleni z tempa spotkania, ale czekali na gole. Sympatycy gospodarzy nie mogli być jednak z tego zadowoleni, ponieważ to Królewscy uderzyli jako pierwsi. Premierowego gola dla Castilli w tym sezonie strzelił Víctor Muñoz, który świetnie odnalazł się w polu karnym Villarrealu po płaskim dograniu Davida Jiméneza. Skrzydłowy Los Blancos doskonale poradził sobie z przyjęciem piłki, znalezieniem miejsca do oddania strzału i z samym uderzeniem.

Radość w szeregach gości nie trwała jednak długo. W 81. minucie stan meczu po akcji zespołowej wyrównał Etta Eyong, a Castilla znów znalazła się w niezbyt dobrym położeniu. Nie może cieszyć się z pierwszego gola i pierwszego punktu, gdy zwycięstwo było tak blisko. Królewscy nie zagrali złego meczu, ale tabela nadal wygląda fatalnie. Castilla okupuje ostatnie miejsce w tabeli razem z Atlético B, które może pochwalić się identycznym  dorobkiem: 1 punktem i stosunkiem bramek 1:3.

Villarreal CF B – Real Madryt Castilla 1:1 (0:0)
0:1 Víctor Muñoz 70’ (asysta: D. Jiménez)
1:1 Etta Eyong 81’

Villarreal B: Rubén Gómez; Joseda (90’ Budesca), Espigares, Pau Navarro, Cristo; Fabio Blanco (64’ Quintero), Thiago Ojeda, Rodrigo (82’ Brais Val), Tiago (82’ Facundo); Cabanes (64’ Víctor Moreno), Etta Eyong
Castilla: Fran González; Lorenzo, Asencio, Ribes; D. Jiménez, Chema (79’ Antonio David), Campos, Youssef (88’ D. Cuenca); Víctor Muñoz (88’ Pol Fortuny), Gonzalo, Loren Zúñiga (69’ De Llanos)