Bezbramkowy remis Hiszpanii, porażka Chorwacji w Lizbonie

Portugalia wygrała z Chorwacją 2:1, a Hiszpania zremisowała z Serbią 0:0. Całe spotkanie rozegrał Dani Carvajal, a Luka Modrić był na boisku do 77. minuty.

Luka Modrić podczas meczu w Lizbonie. (fot. Getty Images)

W pierwszym składzie reprezentacji Hiszpanii pojawił się Dani Carvajal, który pełnił rolę kapitana. Mimo że zdecydowaną większość spędził na połowie rywala i bardzo często brał udział w atakach La Rojy, ani on, ani jego koledzy nie potrafili złamać serbskiego muru. W drugiej połowie Carvajal miał świetną okazję, ale strzelił niecelnie. Mimo ogromnej przewagi gości, gospodarze też mogli to spotkanie wygrać. Luka Jović w świetnej sytuacji (przy której zresztą zaspał właśnie łamiący linię spalonego Carvajal) uderzył obok bramki. W drugim dzisiejszym meczu tej grupy Dania pokonała Szwajcarię, która przez większość spotkania grała w osłabieniu po czerwonej kartce.

Serbia – Hiszpania 0:0

Serbia: Rajković; Eraković (46' Simić), Milenković, Pavlović; Nedeljković, Ilić (85' S. Mitrović), Lukić, Birmančević; Samardžić (74' Grujić), A. Živković (62' Belić); Jović (74' Ratkov)
Hiszpania: Raya; Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella (57' Grimaldo); Zubimendi, Fabián (76' Pedri); Lamine Yamal, Olmo (82' Joselu), Williams (82' Ferran); Ayoze (57' Oyarzabal)

* * *

Luka Modrić rozpoczął spotkanie swojej reprezentacji i tak jak Carvajal pełnił rolę kapitana. Początek nie był jednak udany dla jego zespołu, ponieważ już w siódmej minucie świetnie w polu karnym gości odnalazł się Dalot, który pokonał Livakovicia. Jeszcze w pierwszej połowie mogliśmy podziwiać kolejny historyczny wyczyn Cristiano Ronaldo, a Modrić pozostawał nieco w cieniu. To jednak on oddał groźny strzał we wcześniejszym etapie spotkania, miał też udział w akcji, która zakończyła się golem samobójczym Dalota. W drugiej połowie Modrić wrzucił z rzutu rożnego, ale strzał Gvardiola zatrzymał Diogo Costa. Modrić zszedł w 77. minucie, a w drugiej połowie nie padł już ani jeden gol. Liderem grupy 1 jest więc Polska, która na Hampden Park pokonała Szkocję 3:2.

Portugalia – Chorwacja 2:1 (2:1)
1:0 Dalot 7' (asysta: B. Fernandes)
2:0 Cristiano Ronaldo 34' (asysta: Nuno Mendes)
2:1 Dalot 41' (gol samobójczy)

Portugalia: Diogo Costa; Dalot, Dias, Inácio (77' António Silva), Nuno Mendes; Vitinha (90' Gonçalves), B. Silva, B. Fernandes; Pedro Neto (46' Semedo), Leão (46' João Neves), Cristiano Ronaldo (88' Jota)
Chorwacja: Livaković; Gvardiol, Pongračić (46' Ćaleta-Car), Šutalo; Baturina (61' Matanović), Modrić (77' P. Sučić), Pašalić (67' L. Sučić), Kovačić, Sosa; Jakić (77' Perišić), Kramarić

Szkocja – Polska 2:3 (0:2)
0:1 S. Szymański 8' (asysta: Lewandowski)