3. kolejka: Barcelona z kompletem punktów

Barcelona wygrała z Rayo w 3. kolejce Primera División i ma na ten moment komplet punktów. Czas spojrzeć na układ tabeli po dzisiejszych spotkaniach.

Drużyna Barcelony po bramce Daniego Olmo z Rayo. (fot. Getty Images)

Rayo bardzo mocno rozpoczęło to spotkanie. Po składnej akcji do siatki trafił Unai López, korzystając jeszcze ze słabej interwencji Ter Stegena. Minęła jednak krótka chwila i gospodarze zdecydowanie zaczęli oddawać pole. Dowieźli prowadzenie do przerwy tylko dzięki temu, że Pedri w pierwszej połowie wyglądał słabo, a Ferrán był niemal nieobecny na boisku. Po przerwie na murawie pojawił się Olmo i on odmienił to spotkanie w swoim debiucie.

Najpierw mógł wywalczyć jedenastkę, choć sędzia nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Chwilę później gola na remis po składnej akcji z Raphinhą strzelił Pedri. Niezwykle aktywny był też Lamine Yamal, który po ponad godzinie pojedynków z rywalami jeszcze raz zrobił różnicę i dograł do Olmo, który, pozostawiony sam w polu karnym, precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Czerwoną kartkę mógł jeszcze zarobić Ciss, ale sędzia go oszczędził. Barcelona ostatecznie odwróciła wynik tego meczu i wygrała 2:1, dowożąc trzecie zwycięstwo na początku sezonu. Wcześniej w bardzo ciekawym meczu Villarreal ograł Celtę aż 4:3. Mallorca z kolei zremisowała bezbramkowo u siebie z Sevillą.

Rayo Vallecano – FC Barcelona 1:2 (1:0)
1:0 López 9' (asysta: De Frutos)
1:1 Pedri 60' (asysta: Raphinha)
1:2 Olmo 82' (asysta: Lamine)

Rayo VallecanoCárdenas; Balliu, Lejeune, Mumin, Espino; López (56' Ciss), Valentín (68' Chavarría); De Frutos (64' Gumbau), Palazón, García (56' Embarba); Camello (64' Nteka).
Ławka: Batalla, Aridane, Chavarría, Rațiu, Fernández, Ciss, Trejo, Embarba, Nteka, Díaz, Gumbau, Pineda.

Barcelona: Ter Stegen; Koundé, Cubarsí, Martínez, Martín (64' Balde); Bernal, Pedri (91' Fermín); Lamine Yamal (96' Víctor), Raphinha, Ferrán (46' Olmo); Lewandowski.
Ławka: Astrálaga, Peña, Balde, Fort, Domínguez, Cuenca, Casadó, Torre, Fermín, Olmo, Víctor.