Zwycięstwo Castilli na koniec przygotowań

Castilla zakończyła okres przygotowawczy wygraną z Gimnásticą Segoviana, czyli rywalem ze swojego poziomu ligowego. Znów na murawie zobaczyliśmy Reiniera, a czwartego gola podczas pretemporady strzelił Zúñiga.

Piłkarze Castilli przed sparingiem z Gimnásicą Segoviana. (fot. RealMadridTV)

W ostatnim meczu w okresie przygotowawczym Castilla pokonała Gimnásticę Segoviana 2:1. Spotkanie rozegrano w Valdebebas, chociaż nie na stadionie Alfredo Di Stéfano. Rywal jest beniaminkiem w Primera Federación, ale trafił do innej grupy niż Królewscy, więc w trakcie sezonu zasadniczego nie dojdzie do powtórki dzisiejszego starcia. W podstawowym składzie, który już był zbliżony do optymalnego, ponownie pojawił się Reinier. Warto też zwrócić uwagę na trafienie Zúñigi. Atakujący strzelił czwartego gola podczas pretemporady. Tyle samo uzbierał Reinier.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli i nie była też pokazem dobrego futbolu ze strony Castilli. Brakowało kilku ważnych zawodników, takich jak Jacobo, Manuel Ángel, Nico Paz czy Víctor Muñoz, ale podobnego zestawienia można się spodziewać w pierwszej ligowej kolejce. Nie wiadomo też, co dalej z Reinierem.

Znacznie więcej działo się w drugiej połowie. Najpierw ze stałego fragmentu postraszyła Castilla, ale pierwszą bramkę zdobyli goście. Llorente prawdopodobnie chciał dośrodkować z rzutu wolnego, jednak nikt nie dopadł do piłki, która zaskoczyła Frana Gonzáleza i wpadła do siatki. Na odpowiedź madrytczyków nie trzeba było długo czekać. Zanim jednak ona nadeszła, kontuzji doznał Chema po bolesnym starciu z rywalem. Pomocnik nie był w stanie kontynuować gry.

W 68. minucie Zúñiga doprowadził do remisu. Najpierw jego strzał został zablokowany, ale po kilku sekundach napastnik się poprawił. Ledwie chwilę później Gonzalo dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam w trudnej sytuacji świetnie zachował się Borja, wyprowadzając Castillę na prowadzenie. Teraz Królewscy będą się przygotowywać do meczu z Marbellą na inaugurację ligi.

Real Madryt Castilla – Gimnástica Segoviana 2:1 (0:0)
0:1 Llorente 57’ (rzut wolny)
1:1 Zúñiga 68’ (asysta: De Llanos)
2:1 Borja 70’ (asysta: Gonzalo)

Real Madryt Castilla: Fran González, Yusi (David Ruiz 71’), Rivas (Edgar 46’), Asencio, Quique, Jiménez, Campos (De Llanos 58’), Chema (Antonio David 62’), Reinier (Zúñiga 58’), Gonzalo, Borja (De León 78’).

Gimnástica Segoviana: Oliva (Li 78’), Hugo Marcos (David López 62’), Sergi Molina (Hugo Díaz 62’), Abel (Javi Cuenca 78’), Rubén Yubero, Borrego, Llorente (Astray 62’), De la Mata (Guille 78’), Fernán (Hernando 62’), Davo (Ibáñez 78’), Tellechea (Gabriel 62’).