W Superpucharze Europy nie ma dogrywek
Spotkanie o Superpuchar regulaminowo potrwa maksymalnie 90 minut. To zmiana wprowadzona rok temu.
Erling Haaland trafia w serii karnych w ubiegłorocznym starciu o Superpuchar z Sevillą. (fot. Getty Images)
UEFA zmianę w regulaminie rozgrywania swojego Superpucharu wprowadziła rok temu przed poprzednią edycją tego spotkania. Wtedy Komitet Wykonawczy zdecydował się usunąć dogrywkę z tego starcia rozgrywanego na początku sezonu.
Teraz w nowym regulaminie tych jednomeczowych rozgrywek wskazuje się, że o trofeum decyduje jedno pojedyncze starcie na neutralnym terenie, a jeśli kończy się remisem w normalnym czasie, nie rozgrywa się dogrywki i o wyłonieniu zwycięzcy decydują rzuty karne zgodnie z procedurą rozpisaną w Przepisach Gry tworzonych przez Międzynarodową Radę Piłkarską.
Od 1998 roku, od kiedy o Superpucharze decyduje jedno spotkanie, do dogrywki do 2023 roku dochodziło 10 razy, w tym 7 razy w okresie od 2013 do 2021 roku. To skłoniło UEFA do zmiany przepisów i w poprzednim roku po zakończonym remisem 1:1 starciu City z Sevillą rozegrano od razu rzuty karne, które wygrali Anglicy.
Real Madryt brał udział w dogrywkach w Superpucharze 3 razy: tej przegranej z Galatasarayem w 2000 roku, wygranej z Sevillą w 2016 roku i przegranej z Atlético w 2018 roku.
Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.
Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!
Komentarze