Castilla pokonała Tenerife po golu Reiniera

Castilla zaczyna wreszcie nabierać kształtu. Raúl odzyska swoich kluczowych zawodników i na Wyspach Kanaryjskich Królewscy pokonali Tenerife 1:0.

Reinier. (fot. YouTube)

Castilla ma za sobą kolejny etap przygotowań do sezonu. Na Wyspach Kanaryjskich rozegrała spotkanie z Tenerife w ramach rozgrywanego od 1971 roku Trofeo Teide. Królewscy wygrali 1:0 w trafieniu Reiniera. Warto dodać, że rywale występują w wyższej lidze, bo w Segunda División i dla nich to był ostatni sparing przed startem sezonu.

Raúl po raz kolejny w wyjściowym składzie postawił na Reiniera. Dodatkowo trener odzyskał zawodników, którzy pracowali z pierwszą drużyną. Fran, Loren, Asencio, Obrador oraz Nico Paz również znaleźli się na murawie od początku. Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego niedawno Chato Gonzáleza.

Królewscy dobrze rozpoczęli i już w początkowych minutach sam na sam z Salvim znalazł się Gonzalo, lecz ten pojedynek wygrał bramkarz Tenerife. W odpowiedzi uderzał Corredera, ale Fran González był na posterunku. Castilla wyszła na prowadzenie niedługo przed przerwą. Quique posłał długie podanie w kierunku Reiniera, który świetnie opanował piłkę i po chwili wpakował ją do siatki.

W drugiej połowie dosyć długo było spokojnie, ale w ostatnich minutach Tenerife ruszyło do zdecydowanych ataków. Królewscy przetrwali ten trudny moment i zachowali czyste konto. Następne spotkanie Castilla rozegra z Tarazoną 14 sierpnia.

Real Madryt Castilla – Tenerife 1:0 (1:0)
1:0 Reinier 43’ (asysta: Quique)

Real Madryt Castilla: Fran González, Obrador (David Ruiz 80’), Edgar, Asencio, Quique, Loren, Chema, Campos, Nico Paz (De León 88’), Reinier, Gonzalo.

Tenerife: Salvi, José León, Guerrero, Mellot, Gayá, Corredera (Dawda 89’), Bodiger, Cantero (Alassan 75’), Mesa (Aarón 89’), Cruz, Ángel Rodríguez (Yanis 75’).