Wysokie zwycięstwo Castilli

Castilla pokonała Vizelę 4:1 w ramach towarzyskiego turnieju imienia Luisa de Carlosa. Raúl posłał różne jedenastki na obie połowy, a dublet ustrzelił Loren.

Víctor Muñoz. (fot. Getty Images)

Castilla ma za sobą trzeci sparing w okresie przygotowawczym. W galisyjskiej miejscowości Cantarrana Królewscy zmierzyli się z Vizelą, która w minionym sezonie spadła z portugalskiej pierwszej ligi. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem madrytczyków 4:1. Niestety, ale drugi raz z rzędu Castilla wychodziła na boisko w koszulkach wyrażających wsparcie dla kontuzjowanego kolegi. Ostatnio był to gest dla Mesonero, a teraz dla Palaciosa. Obaj zerwali więzadło i czeka ich długa rehabilitacja.

Początkowo delikatną przewagę miała Vizela, ale później do głosu doszła Castilla. W 13. minucie Reinier głową posłał piłkę tuż obok bramki. Chwilę później Moya dośrodkował z rzutu wolnego, a nad poprzeczką strzelał Valde. Następnie z dystansu bramkarza rywali postraszył David Ruiz. Minęło kolejne kilka minut, a Víctor Muñoz stanął oko w oko z Ruberto, przerzucił piłkę nad golkiperem, ale jeden z obrońców zdołał ją dogonić tuż przed linią bramkową.

Castilla potrzebowała chwili, żeby złapać oddech, a później ruszyła z kolejną serią ataków. Zapoczątkował je Reinier świetną indywidualną akcją, ale został zatrzymamy przez Ruberto. Później Brazylijczyk posłał znakomite podanie do Víctora, który podał futbolówkę wzdłuż bramki, gdzie nabiegał Borja, dając Castilli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą madrytczycy podwyższyli prowadzenie. Romera odzyskał piłkę przed polem karnym rywali, a Víctor do asysty dołożył bramkę.

Na drugą połowę Raúl posłał zupełnie inną jedenastkę. Od razu dał o sobie znać Gonzalo mocnym uderzeniem, ale później Vizela strzeliła kontaktowego gola za sprawą Milovanovicia. Castilla odpowiedziała w 66. minucie. Po odbiorze piłki Gonzalo podał do De Llanosa, który wyłożył futbolówkę Lorenowi i było 3:1. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu. Tym razem asystę zapisał na swoim koncie Gonzalo.

Real Madryt Castilla – Vizela 4:1 (2:0)
1:0 Borja Alonso 42’ (asysta: Víctor Muñoz)
2:0 Víctor Muñoz 44’ (asysta: Romera)
2:1 Milovanović 58’ (asysta: Ángel)
3:1 Loren Zúñiga 66’ (asysta: De Llanos)
4:1 Loren Zúñiga 71’ (asysta: Gonzalo)

Real Madryt Castilla:
I połowa:
Piñeiro, David Ruiz, Valde, Calleja, Edgar, Moya, Romera, Antonio David, Borja Alonso, Reinier, Víctor Muñoz.
II połowa: Súnico, David Jiménez, Rivas, Quique, Serrano, Yusi, Chema Andrés, Campos, De Llanos, Gonzalo, Loren Zúñiga.

Vizela: Ruberto (Bursać 46’)​​​, Łebedenko, José, Jota (Anthony 46’), Hugo Oliveira (Ítalo 63’), Diogo, Semedo (Ángel 46’​​​​​​​ (Alvarado 74’)) , Héber, Matías, Unzueta (Obah 74’), Milovanović.