Wysokie zwycięstwo Castilli w sparingu z Illescas

Castilla rozbiła Illescas 5:1 w pierwszym meczu podczas okresu przygotowawczego. 45 minut w barwach rezerw rozegrał Reinier, który trzykrotnie trafił do siatki.

Reinier podczas meczu Castilli z Illescas. (fot. realmadrid.com)

Castilla rozegrała pierwszy sparing okresu przygotowawczego. W Valdebebas pokonała czwartoligowe Illescas aż 5:1. Bohaterem spotkania był Reinier, który znalazł się w jedenastce na drugą połowę. Brazylijczyk strzelił trzy gole, dzięki czemu media zwróciły uwagę na jego występ. Teraz rezerwy Realu Madryt, tak samo jak rok temu, pojadą na obóz przygotowawczy do Galicji.

W pierwszej połowie Castilla strzeliła dwa gole. Wynik spotkania otworzył De Llanos, który miał łatwe zadanie, bo kiedy dotarła do niego piłka od Gonzalo, to miał przed sobą pustą bramkę. Niedługo przed przerwą Gonzalo do asysty dołożył trafienie. Yusi dośrodkował z lewego skrzydła, a atakujący głową pokonał golkipera rywali.

Na drugą część meczu Raúl wymienił całą jedenastkę. Wtedy do siatki dla gospodarzy trafiał już tylko Reinier. Najpierw w 62. minucie popisał się dobrym uderzeniem z linii pola karnego. Goście odpowiedzieli jednym golem po rzucie rożnym. W 80. minucie Zúñiga w znakomitej sytuacji trafił słupek, ale Reinier znalazł się w odpowiednim miejscu na dobitkę. Chwilę później Brazylijczyk trafił po raz trzeci, ustalając wynik meczu.

Następny sparing Castilla rozegra 1 sierpnia o 19:00. Rywalem będzie Racing Ferrol.

5:1 Reinier 82’ (asysta: Víctor Muñoz)

Real Madryt Castilla (1. połowa): Súnico, Yusi, Manu Serrano, Mario Rivas, Quique, Moya, De Llanos, Antonio David, Nico Sánchez, Gonzalo, Borja.

Real Madryt Castilla (2. połowa): Piñeiro, David Ruiz, Valde, Calleja, Joan Martínez, Jiménez, Campos, Romera, Víctor Muñoz, Zúñiga, Reinier.