Wygrana Portugalii w doliczonym czasie gry

W drugim meczu grupy F Portugalia wygrała z Czechami 2:1. Decydującą bramkę zdobył Francisco Conceição.

Cristiano Ronaldo i Francisco Conceição. (fot. Getty Images)

W reprezentacji Portugalii ponownie zobaczyliśmy naszych dawnych znajomych. Pepe i Cristiano Ronaldo rozpoczęli mecz z Czechami od pierwszej minuty. O ile od pierwszego można było oczekiwać bycia bezbłędnym, o tyle od CR7 wymaga się po prostu bramek. W pierwszej części meczu napastnik Al-Nassr miał jedną doskonałą okazję po podaniu Bruno Fernandesa, ale Staněk stanął na wysokości zadania. Niewykluczone, że w tej sytuacji i tak był spalony. Mimo wszystko była to najlepsza okazja w pierwszych 45 minutach, które zdecydowanie rozczarowały.

Portugalia nie miała żadnych innych naprawdę dobrych okazji, a czescy obrońcy nieźle sobie radzili z atakami Leão i spółki, skutecznie kryli też czyhającego w polu karnym Cristiano. Sami nie potrafili jednak nic wykreować. Aż do 62. minuty. Nasi sąsiedzi zaatakowali większą liczbą graczy, na przedpolu bez krycia pozostał Lukáš Provodi i po podaniu od Součka zaskoczył Diogo Costę.

Radość trwała jednak bardzo krótko. Niedługo później Vitinha dograł do Nuno Mendesa, a po zamieszaniu we własnym polu karnym bramkarz niefortunnie interweniował i nabił Hranáča. Piłka chwilę później znalazła się w bramce i było 1:1. Portugalia chciała iść za ciosem, padł gol Joty, który ostatecznie nie został uznany z powodu spalonego, ale ostatnie słowo należało i tak do Seleção das Quinas. Wszystko dzięki akcji rezerwowych i błędowi obrony. Neto dograł w pole karne, tam odnalazł się Francisco Conceição i dał Portugalii trzy punkty.

Portugalia – Czechy 2:1 (0:0)
0:1 Provod 62' (asysta: Souček)
1:1 Hranáč 69' (gol samobójczy)
2:1 Conceição 90'+2'

Portugalia: Diogo Costa; Dalot (63' Inácio), Pepe, Dias; Cancelo (90' Semedo), B. Silva, B. Fernandes, Vitinha (90' Conceição), Nuno Mendes (90' Neto); Leão (63' Jota), Cristiano
Czechy: Staněk; Holeš (90'+3' Chorý), Hranáč, Krejčí; Coufal, Šulc (79' Ševčík), Souček, Provod (79' Barák), Douděra; Kuchta (61' Lingr), Schick (61' Chytil)

MVP (według UEFA): Vitinha