Ukraina rozbiła Mołdawię, czyste konto Łunina

Ukraina zakończyła przygotowania po Mistrzostw Europy zwycięstwem z Mołdawią 4:0. Andrij Łunin zaliczył dwunasty występ w barwach drużyny narodowej i zachował czyste konto.

Andrij Łunin. (fot. Getty Images)

W ostatnim meczu w ramach przygotowań do EURO Ukraina pokonała Mołdawię 4:0. Spotkanie zostało rozegrane w Kiszyniowie i zgodnie z zapowiedzią Serhija Rebrowa, selekcjonera reprezentacji Ukrainy, szansę na występ otrzymał Andrij Łunin. Każdy z bramkarzy wystąpił w jednym sparingu podczas przygotowań do turnieju. Andrij jednak nie mógł w pełni zaprezentować swoich umiejętności, bo Mołdawia bardzo rzadko zbliżała się do jego bramki.

Ukraina bardzo szybko wyszła na prowadzenie, wykorzystując fatalne zachowanie mołdawskiej defensywy. Jaremczuk pewnie skorzystał z nadarzającej się okazji. Gospodarze nie mieli prawie żadnych argumentów w ofensywie, więc Łunin był bezrobotny. W pierwszej połowie rywale nie oddali żadnego celnego strzału. Złą wiadomością dla Ukrainy była kontuzja, której nabawił się Mykołenko. Obrońca Evertonu po wybiciu piłki padł na murawę i jego występ na EURO stoi pod znakiem zapytania. W końcówce pierwszej połowy po ładnej zespołowej akcji prowadzenie podwyższył Cyhankow.

Ukraina przystąpiła do drugiej połowy już z Dowbykiem na murawie. Napastnik Girony potrzebował ledwie czterech minut, by wpisać się na listę strzelców. Następnie bardzo szybko odwdzięczył się Sudakowowi za asystę i koncert Ukrainy trwał. Łunin dalej pozostawał bez pracy. Nawet kiedy Mołdawia wywalczyła sobie rzut wolny blisko pola karnego, to Stînă posłał piłkę nad poprzeczką. W końcu na kwadrans przed końcem Postolachi oddał celny strzał. Było to jednak uderzenie w sam środek, podobnie jak próba Caimacova dziesięć minut później.

Mołdawia – Ukraina 0:4 (0:2)
0:1 Jaremczuk 2’ (asysta: Matwijenko)
0:2 Cyhankow 43’ (asysta: Sudakow)
0:3 Dowbyk 49’ (asysta: Sudakow)
0:4 Sudakow 55’ (asysta: Dowbyk)

Mołdawia: Railean, Reabciuk, Posmac (Mudrac 60’), Baboglo, Crăciun, Cojocaru, Ioniță (Postolachi 46’), Rață (Bogaciuc 78’), Damașcan (Caimacov 46’), Nicolaescu (Cleșcenco 60’), Moțpan (Stînă 46’).

Ukraina: Łunin, Konopla, Zabarny, Matwijenko, Mykołenko (Zinczenko 30’), Szaparenko (Malinowski 78’), Stepanenko (Brażko 68’), Cyhankow (Jarmołenko 68’), Mudryk (Zubkow 68’), Sudakow, Jaremczuk (Dowbyk 46’).