Dzisiejsze okładki

Zdobycie Ligi Mistrzów przez Real Madryt to główny temat na niedzielnych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Maszyna do wygrywania!” – MARCA wylicza 15 Pucharów Europy Realu Madryt i podkreśla, że Real sięga po La Decimoquintę dzięki bramce Carvajala w 74. minucie oraz trafieniu Viníciusa w 83. minucie. Courtois zatrzymał Dortmund w pierwszej połowie. Florentino Pérez: „To punkt startu po 16.”. Carvajal, Kroos, Modrić i Nacho już mają 6 jak Gento. Zdjęcia: Carvajal wybrany MVP meczu; Vinícius dwa gole w dwóch finałach.

Na dole: Flick zapatruje się pozytywnie na pozostanie João Félixa – trzeba będzie negocjować z Atlético; Leganés lub Eibar wywalczą dzisiaj bezpośredni awans do Primera División; Hiszpania już przygotowuje EURO w Las Rozas – 23 piłkarzy do dyspozycji selekcjonera De la Fuente.

AS

„Nieśmiertelni” – AS podaje, że Real wygrywa La Decimoquintę po ogromnym końcowym zrywie przeciwko Borussii, która była lepsza w pierwszej połowie. Carvajal, który strzelił na 1:0, Nacho, Kroos i Modrić wyrównali 6 tytułów Gento. Vinícius domknął triumf i jest kandydatem do Złotej Piłki.

Na boku w sekcji koszykarzy: Real szuka szybkiego awansu – pierwsza piłka meczowa dla Królewskich w hali Barcelony; Unicaja zmartwychwstaje i doprowadza do czwartego meczu przeciwko UCAM.

Na dole: początku drogi Hiszpanii na EURO – reprezentacja rozpoczyna w Las Rozas zgrupowanie naruszone przez finał Ligi Mistrzów, Puchar Arabii i dwa śluby; Primera czeka na Leganés lub Eibar – jedno miejsce dające bezpośredni awans, dwa przejście do play-offów i jeden spadek rozstrzygną się w pasjonującej kolejce Segundy.

Do tego na boku: rywal, który przywołuje złe wspomnienia – Alcaraz zagra z Augerem-Aliassime, murem, z którym ścierał się w swoich początkach; Martin wygrywa kwalifikacje MotoGP, a Bagnaia sprint – Hiszpan upadł w krótkim wyścigu, w którym drugi był Marquez.

Mundo Deportivo

„Kolejny raz” – Mundo Deportivo informuje, że Real podniósł 15. Puchar Europy zgodnie ze znanym scenariuszem: Dortmund zmarnował kilka klarownych okazji i drogo za to zapłacił. Carvajal głową i Vinícius byli egzekutorami w końcówce na rywalu, który zasłużył na lepsze szczęście.

Na górze: formuła Joãów – Barcelona chce, żeby zostali, ale tylko jeśli będą to dotychczasowe warunki czystych wypożyczeń.

Na dole: ostatnia kolejka Segundy z wielką stawką w grze; szczypiorniści Barcelony i Torrelavegi zagrają dzisiaj o tytuł; koszykarze Barcelony na granicy w Palau, wygrana albo odpadnięcie.

Sport

„Niekończąca się historia” – Sport przekazuje, że Real Madryt wygrał swoją 15. Ligę Mistrzów po pokonaniu Dortmundu, który opierał się tylko przez połowę. Gole Carvajala i Viníciusa dały tytuł w starciu z niemiecką ekipą, która zmarnowała za dużo okazji.

Na dole: Sabalenka wyrzuca Badosę z Rolanda Garrosa; koszykarza zobowiązani do wygranej, jeśli chcą pozostać w play-offach; Aitana doznaje kontuzji i wraca do kobiecej Barcelony – zastępuje ją Bruna.

L'Équipe

„Nietykalni” – dominujący od dawna i rozgrzani, madrytczycy zyskali momentum po przerwie, które pozwoliło im wygrać. Z tą 15. europejską koroną umacniają swoją historyczną supremację.