Porażka na zakończenie sezonu

W ostatniej kolejce Primera Federación Castilla przegrała na Alfredo Di Stéfano z Málagą 1:2. Królewscy zakończyli przez to sezon na dziesiątej pozycji.

Álvaro Rodríguez. (fot. Getty Images)

Castilla przegrała na zakończenie sezonu z Málagą 1:2. Królewscy zaprezentowali się z dobrej strony i stworzyli sobie bardzo dużo okazji, lecz nie byli skuteczni. Goście grali o większą stawkę, ponieważ zależało im na awansie na trzecie miejsce w tabeli. Ostatecznie im się to udało, bo Ibiza się potknęła. Castilla natomiast kończy sezon na dziesiątej pozycji.

Na trybunach Alfredo Di Stéfano pojawiło się sporo kibiców gości, którzy być może przewyższali liczebnie fanów Królewskich. No i Málaga lepiej rozpoczęła to spotkanie. Na koniec pierwszego kwadransa Roberto podał piłkę do Ferreiro i po chwili znalazła się ona w bramce, mimo że Fran zdołał dotknąć futbolówkę przy próbie interwencji. Castilla mogła odpowiedzieć błyskawicznie. Szansę miał Manuel Ángel, lecz trafił w Herrero. Chwilę później groźnie uderzał Palacios. Powiedzenie „do trzech razy sztuka” w tym spotkaniu się sprawdziło, bo trzecia okazja Królewskich zakończyła się golem. Po dobrym dośrodkowaniu Viniciusa piłka trafiła w końcu do Álvaro, który doprowadził do wyrównania. Napastnik miał jeszcze szansę na drugą bramkę, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Málagi.

Po zmianie stron Castilla znów miała okazję. Palacios spudłował po podaniu Álvaro. Chwilę później Królewskich musiał ratować Fran, gdy uderzał Ferreiro. Raúl postanowił dokonać potrójnej zmiany, co nie zadziałało najlepiej, ponieważ ledwie po trzech minutach Ferreiro ponownie dał Máladze prowadzenie. Tym razem po stracie gola Castilla nie potrafiła zareagować. W pierwszej połowie, kiedy goście trafili do siatki, madrytczycy ruszyli z atakami. W ostatnich 20 minutach meczu jednak niewiele się działo i Andaluzyjczycy zgarnęli komplet punktów.

Real Madryt Castilla – Málaga 1:2 (1:1)
0:1 Ferreiro 15’ (asysta: Roberto)
1:1 Álvaro Rodríguez 33’
1:2 Ferreiro 70’ (asysta: Dioni)

Real Madryt Castilla: Fran González, Obrador, Asencio, Jacobo, Carrillo, Vinícius Tobias (De León 75’), Manuel Ángel (Edgar 79’), Chema (Theo Zidane 67’), Palacios (David González 67’), Nico Paz (Víctor Muñoz 67’), Álvaro Rodríguez.

Málaga: Herrero, Puga, Juande, Ferreiro, Juanpe (Manu Molina 46’), Dani Sánchez, Nélson Monte, Sangalli (Gabilondo 83’), Genaro (Lorenzo 66’), Kevin Medina (Antoñito 75’), Roberto (Dioni 46’).