Olympiakos zwycięzcą Ligi Młodzieżowej

Olympiakos po raz pierwszy w swojej historii sięgnął po zwycięstwo w Lidze Młodzieżowej. W finale pokonał Milan 3:0.

Piłkarze Olympiakosu z pucharem za zwycięstwo w Lidze Młodzieżowej. (fot. Getty Images)

Puchar za zdobycie Ligi Młodzieżowej trafi z Nyonu, gdzie odbywał się turniej finałowy, do Grecji. Trofeum trafiło w ręce zawodników Olympiakosu, którzy pokonali w finale Milan 3:0. Grecy po raz pierwszy w historii awansowali do finału i sięgnęli po tytuł. Ich droga rozpoczęła się na ścieżce mistrzowskiej, gdzie pierwszym rywalem było Lecce. Olympiakos dwukrotnie wygrał 3:1. Kolejna runda również nie sprawiła Grekom trudności, ponieważ byli wyraźnie lepszą drużyną niż azerska Qəbələ. Wygrana 7:0 w dwumeczu dała im przepustkę do 1/16 finału.

Od tamtej pory wszystko rozstrzygało się w pojedynczych spotkaniach i już tak łatwo Olympiakosowi nie było. W rywalizacji z Interem Grecy od 73. minuty musieli grać w osłabieniu, ale dotrwali do końcowego gwizdka i wygrali w karnych (6:5). W 1/8 finału Olympiakos przegrywał z Lens już 0:2, jednak zdołał odrobić straty i ponownie lepiej wykonywał jedenastki (4:2). Inaczej było w ćwierćfinale. Tam Grecy w pierwszej połowie meczu z Bayernem wyszli na prowadzenie 3:0. Bawarczycy byli w stanie odpowiedzieć tylko raz i bilet na turniej finałowy zgarnęli gracze z Pireusu.

Półfinałowa rywalizacja z Nantes nie przyniosła goli i ponownie wszystko musiało się rozstrzygać w rzutach karnych. Grecy w tym aspekcie ponownie okazali się lepsi od rywali (3:1) i awansowali do finału. Tam pewnie ograli Milan 3:0 i mogą rozpocząć świętowanie historycznego sukcesu, ponieważ ostatni raz grecka drużyna wygrała europejskie rozgrywki w 2004 roku.

Real Madryt swój udział w Lidze Młodzieżowej zakończył na ćwierćfinale. Mimo dużej przewagi Królewskich po 90 minutach był remis 1:1. W rzutach karnych madrytczycy pomylili się dwukrotnie i wylądowali za burtą rozgrywek.