Manita na Di Stéfano

W meczu 23. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt rozgromiły na Estadio Alfredo Di Stéfano Granadę 5:0. Bramki dla Królewskich zdobyły Linda Caicedo, Naomie Feller, Signe Bruun, Teresa Abelleira oraz Alba Pérez (samobójczą).

Piłkarki Realu Madryt świętujące czwartą bramkę dzisiejszego spotkania z Granadą autorstwa Signe Bruun. (fot. Getty Images)

Las Blancas od początku wyszły z jasnym celem szybkiego zdobycie gola i już w 4. minucie na listę strzelczyń mogła wpisać się Naomie Feller, ale piłka po jej strzale głową powędrowała nad poprzeczką bramki Andrei Romero. Niecałe 10 minut później portera Granady świetnie wybroniła praktycznie 100-procentową sytuację Lindy Caicedo. Królewskie nie przestawały napierać i dopięły swego w 27. minucie, kiedy kontrę świetnym podaniem na lewe skrzydło do Lindy Caicedo wyprowadziła Teresa Abelleira. Kolumbijka kiwnęła defensorkę Granady i bardzo precyzyjnym strzałem pokonała Romero. Kilkadziesiąt sekund później Królewskie prowadziły już 2:0 po tym, jak piłkę do własnej bramki wbiła Alba Pérez po dośrodkowaniu Athenei del Castillo. Do przerwy gospodynie prowadziły 2:0 i jasno pokazywały, w jakim kierunku zmierza to spotkanie.

W drugiej połowie utrzymywał się obraz gry z pierwszych 45 minut. Podopieczne Alberto Torila szybko podwyższyły na 3:0 za sprawą Feller, która dołożyła nogę po płaskim dośrodkowaniu Sofie Svavy. W 60. minucie najlepszą szansę na zdobycie bramki miały Andaluzyjki, jednak piłka po strzale z dystansu Lauri obiła poprzeczkę. W 66. minucie czwartą bramkę dla Las Blancas zdobyła Signe Bruun, która bardzo ładnym strzałem głową wykończyła dośrodkowanie Olgi Carmony. Chwilę później gospodynie rozklepały Granadę i uderzenie Teresy Abelleiry zwieńczyło manitę na Di Stéfano.

Tym samym Królewskie w efektownym stylu wracają do ligowej rywalizacji po przerwie na kadry i umacniają się na drugiej pozycji w tabeli, wykorzystując potknięcia swoich bezpośrednich rywalek: Levante (remis 1:1 z Valencią), Madrid CFF (remis 2:2 z UDCA Tenerife) i Atlético (porażka 0:1 z Athletikiem Bilbao).