Real Madryt Arbeloi odpada z Ligi Młodzieżowej

Real Madryt pod wodzą Álvaro Arbeloi przegrał w Mediolanie z Milanem w ćwierćfinale Ligi Młodzieżowej UEFA. Królewscy odpadają z rozgrywek po serii rzutów karnych.

Kevin Zeroli w walce z kapitanem Realu Jacobo Ramónem. (fot. Getty Images)

Królewscy całkowicie zdominowali pierwszą połowę poprzez wysoki pressing i dużą intensywność. Rywale w tej części gdy nie oddali żadnego strzału, ale Los Blancos zmarnowali dużo sytuacji. Na prowadzenie wyszli w końcu po błędnej decyzji sędziego liniowego, który zasygnalizował faul Magniego na Fortei w polu karnym, chociaż Włoch trafił w piłkę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Gonzalo. Najlepszą z pozostałych sytuacji w pierwszej połowie zmarnował De Llanos, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

Królewscy solidnie rozpoczęli drugą połowę, ale stracili gola po stracie piłki po wrzucie z autu pod swoim polem karnym. Milan przejął futbolówkę i wprowadził Się w pole karne, który ograł dwóch obrońców i pokonał bramkarza Królewskich. Był to pierwszy strzał Włochów w całym spotkaniu. Po tym trafieniu Real miał problem z odzyskaniem kontroli i to Włosi pierwsi stworzyli kolejną groźną sytuację, ale Camarda nie był skuteczny pod bramką Królewskich. W drugiej połowie to Królewscy pozostali z zaledwie jednym niecelnym strzałem i ostatecznie po 90 minutach doszło do serii rzutów karnych. W nich lepsi okazali się gospodarze.

4:3 Zeroli

Milan: Raveyre; Bakoune, Simić, Nsiala, Magni (69', Bartesaghi); Eletu (69', Sala), Stalmach, Scotti, Zeroli; Sia (82', Malaspina) i Camarda (90', Simmelhack)
Real Madryt: Quetglás; Fortea, Joan Martínez, Jacobo (58', Serrano), Yusi; Cristian, Pol Durán (90', Moreno), Palacios; Gonzalo, Mesonero (58', Pol Fortuny) i Hugo de Llanos (68', Yañez)

Real Madryt wygrał swoją grupę, która składała się z zespołów U-19 Bragi, Napoli i Unionu, czyli rywali seniorów w Lidze Mistrzów. To pozwoliło zespołowi Arbeloi awansować do 1/8 finału, gdzie pokonali 2:0 Lipsk.

Final Four UEFA Youth League
piątek, 19 kwietnia
Olympiacos vs Nantes
Mainz/Porto vs Milan

Finał: poniedziałek 22 kwietnia.

Youth League istnieje od 2013 roku. W dotychczasowych 9 edycjach (nie grano w sezonie 2020/21) po 2 tytuły zdobywały zespoły Chelsea i Barcelony, a po jednym Benfiki, Salzburga, Porto, Alkmaaru i Realu Madryt (Królewscy triumfowali w 2020 roku). Obecnie Liga Młodzieżowa UEFA to rozgrywki drużyn U-19 z 32 klubów biorących udział w Lidze Mistrzów oraz 32 klubów, które zdobywały juniorskie mistrzostwa swoich krajów.