Oceny zawodników po meczu z Celtą

Real Madryt wygrał u siebie z Celtą 4:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Dla niego był to bardzo łatwy mecz. Rywal oddał tylko jeden strzał, z którym bramkarz na takim poziomie nie miał prawa mieć problemów. Raz nie najlepiej wybijał piłkę, ale mu się upiekło. Przez resztę czasu był niemal w całości poza najważniejszymi wydarzeniami na murawie.

17. Lucas Vázquez

Real Madryt bardzo często atakował prawą flanką, a spora w tym zasługa właśnie Lucasa. Tylko Luka Modrić był przy piłce częściej niż prawy obrońca, który bardzo często grał jako skrzydłowy. Zaliczył też aż 8 interwencji w obronie, blokował strzały, wygrywał pojedynki, dryblował (!) i stworzył świetną szansę Joselu. Szkoda, że skończył mecz bez gola czy asysty – to był jeden z najlepszych jego występów w tym sezonie.

22. Rüdiger

Ma za sobą jeden z najlepszych występów w Realu Madryt. Świetnie potrafił wykorzystać swoje warunki fizyczne w polu karnym rywala i pierwsze dwa gole nie padłyby bez niego. Może sobie pluć w brodę, że za drugim razem nie uderzył nieco niżej, ponieważ trafienie ostatecznie zostało uznane jako gol samobójczy. W defensywie miał dość mało pracy.

6. Nacho

Nie był to zły mecz kapitana, jednak do bezbłędnego też nieco brakowało. W pierwszej połowie niefortunnie wybijał piłkę i mógł podarować w ten sposób prezent Celcie, która na szczęście nie potrafiła tego wykorzystać. Mimo wszystko rywale nie sprawili mu dużych kłopotów i być może widać w jego postawie małe światełko w tunelu.

23. Mendy

Jedna z najgroźniejszych sytuacji Celty wzięła się z jego błędu w kryciu przy stałym fragmencie gry. Poza tym był to dość spokojny i cichy występ Francuza. Był przy piłce aż 83 razy, ale z pewnością miewał lepsze występy.

12. Camavinga

Zagrał na pozycji najbardziej cofniętego pomocnika, ale w pierwszej połowie wyglądał na… najbardziej ofensywnego. Albo przynajmniej takiego z największymi chęciami do gry do przodu. Oddał aż pięć strzałów, wszystkie w pierwszej połowie, jednak uderzał albo za lekko, by zaskoczyć Guaitę, albo niecelnie. Jego gra mogła się jednak podobać. Jedyne „ale” to trochę zbyt ostra i nieuważna gra w defensywie, mógł bowiem otrzymać żółtą kartkę jeszcze wcześniej. Oglądanie jego gry w takich meczach to jednak czysta przyjemność.

15. Valverde

Nie grał tak efektownie jak Camavinga czy Modrić, ale i tak dobrze się spisał. Solidnie wykonywał swoją robotę i tradycyjnie sporo zostawił na boisku. Można uznać, że gol na 3:0 nie padłby bez jego udziału. Sama jego obecność w polu karnym i wyskok do piłki zmyliły zawodników Celty.

10. Modrić

Od pierwszej minuty świetnie się czuł na boisku i w niemal każdym jego kontakcie z piłką było to widać. Zaserwował kibicom pokaz magii i jedyne, czego zabrakło, to liczby. Bez jego świetnych podań nie byłoby jednak takiego zamieszania po rzutach rożnych i tak płynnej gry w środku pola. Pokazał się z bardzo dobrej strony i rywal zupełnie nie mógł sobie z nim poradzić.

21. Brahim

To nie był jego mecz. W pierwszej połowie grał słabo i był z pewnością jednym z pierwszych do zmiany. Po przerwie zaprezentował się z lepszej strony, chętniej pokazywał się do gry w kluczowych strefach i był bardziej efektywny. Grał bliżej lewej strony niż zazwyczaj, ale koniec końców nie potrafił zrobić różnicy. W swojej najlepszej sytuacji uderzył prosto w bramkarza. Być może powinien być podyktowany rzut karny po przewinieniu na nim, ale nie doczekaliśmy się nawet dobrej powtórki.

11. Rodrygo

Nie może się przełamać, choć znów miał ku temu bardzo dobrą okazję. Kilka razy skutecznie wbiegał z piłką w pole karne Celty, ale później nie potrafił zrobić z tego użytku. W kluczowych momentach ponownie brakowało mu decyzyjności lub po prostu lepszego wykończenia. A inni zawodnicy coraz bardziej pokazują, że są gotowi do rywalizacji…

7. Vinícius

Do swojego bogatego repertuaru dorzuca ostatnio coś, z czego wcześniej go nie znaliśmy. Tak jak w starciu z Valencią, tak i z Celtą strzelił gola z bardzo bliska i pokazał, że instynkt snajpera nie jest mu obcy. Miał też udział przy trzecim golu.

14. Joselu

Mógł skończyć ten mecz nawet z dubletem, ale najpierw piłkę z głowy zdjął mu Nacho, a później przegrał pojedynek z Guaitą po kapitalnym podaniu Lucasa. Był przy piłce tylko 5 razy, ale zdążył też pomóc drużynie w obronie. Spotkanie bez większej historii.

8. Kroos

Tak jak w przypadku Tchouaméniego, uspokoił grę w środku pola w końcówce, choć przytrafiła mu się też jedna niewymuszona strata. Nadrobił to jednak zachowaniem przy golu na 4:0. Szybko wznowił grę z rzutu wolnego, a hiszpańsko-turecki duet wycisnął z tej akcji maksimum.

18. Tchouaméni

Grał bardzo krótko, ale zaliczył 3 interwencje w obronie i wniósł jeszcze więcej spokoju do środka pola Realu. Dobra zmiana, choć rzecz jasna grał na tyle krótko, że trudno o wielkie pochwały.

19. Ceballos

Krótki i dobry występ Ceballosa. Szukał sobie miejsca na dwudziestym metrze, by posłać właśnie takie podanie, jakim popisał się w ostatniej akcji meczu. Świetnie dograł do Ardy Gülera i zaliczył asystę. Od 27 stycznia nie był na boisku dłużej niż kilka minut, ale takimi występami i zagraniami może zyskać w oczach sztabu szkoleniowego.