/ KRot, Mateo, ostricz, Santi01

Asysty Blanco i Arribasa, solidne występy Chusta i Miguela [VIDEO]

Antonio Blanco zaliczył pierwszą asystę w tym sezonie i pomógł swojej drużynie w potyczce z Rayo (1:0). Ostatnim podaniem wyróżnił się także Sergio Arribas, dzięki czemu Almería wywalczyła remis w spotkaniu z Sevillą. Z dobrej strony pokazali się również Víctor Chust i Miguel Gutiérrez, którzy też mogli cieszyć się z wygranych. Jak poszło pozostałym?

Antonio Blanco (z prawej) podczas meczu z Rayo Vallecano. (fot. Getty Images)

Endrick (Palmeiras)*
Nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Botafogo w lidze stanowej. Palmeiras wygrało 1:0.

Peter Federico (Valencia CF)**
Wszedł w 59. minucie domowego starcia z Getafe w miejsce słąbego Frana Péreza, ale nie wyróżnił się szczególnie. Oczywiście pracował i chętnie pokazywał się do gry, ale przez ponad pół godziny zanotował tylko 19 kontaktów z piłką i wykonał 4 celne podania. Oczywiście Valencia miała wynik, więc nie walczyła o każdy skrawek ziemi, ale mimo wszystko trudno powiedzieć, by Peter wywalczył sobie tym występem miejsce w podstawowej jedenastce.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Zaliczył niezłe spotkanie z Valencią, ale jego zespół przegrał na Estadio Mestalla 0:1. Rozegrał całe spotkanie, był aktywny (oddał 4 strzały) i tradycyjnie stoczył mnóstwo pojedynków główkowych, w których zwykle był górą (14 z 17). To nie przełożyło się jednak na wymierną korzyść dla Getafe.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Tradycyjnie znalazł się w pierwszym składzie. Alavés mierzyło się na własnym terenie z Rayo Vallecano. Rafa szefował defensywie swojego zespołu z dużą pewnością siebie. Miał 43 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 77% (24 na 31) i zanotował jedno kluczowe podanie. Wygrał 4 z 7 stoczonych pojedynków i wyblokował jeden groźnie zapowiadający się strzał, który dzięki jego interwencji wylądował w rękach Antonio Sivery. Dodatkowo zaliczył 4 udane wybicia oraz 1 przechwyt. Oddał jeden strzał na bramkę rywala po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego, ale była to niecelna próba. 21-letni stoper zagrał w pełnym wymiarze czasowym, od pierwszej do ostatniej minuty, i dołożył niemałą cegiełkę do końcowego sukcesu Alavés, które zwyciężyło 1:0 po bramce Andoniego Gorosabela.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Marvin (Las Palmas)
W meczu z Athletikiem pojawił się na murawie w 56. minucie przy wyniku 0:1. W zasadzie wyróżnił się tylko raz, gdy w 77. minucie zszedł do środka i oddał mocny strzał zza pola karnego. Piłka wpadła do siatki, ale niestety po drodze odbiła się jeszcze po ręce gracza Las Palmas i trafienie to nie zostało uznane. Oprócz tego wygrał też dwa pojedynki, ale przez znaczną część drugiej połowy był raczej niewidoczny. Trudno go za coś pochwalić i był to mocno przeciętny występ. Nie pomógł swojej drużynie w odrobieniu wyniku. Ostatecznie Las Palmas przegrało z Athletikiem 0:2.
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Całe spotkanie z Sassuolo przesiedział na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał 0:1, a w ostatniej minucie zmarnował rzut karny. Może gdyby Reinier jednak pojawił się na boisku…

Jesús Vallejo (Granada)
Dalej pozostaje poza grą z powodu kontuzji. Granada przegrała 2:3 z Realem Sociedad.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W potyczce z Vitórią wszedł na boisko w 84. minucie. Był aktywny, oddał dwa strzały z dystansu, ale remontada nawet się nie zaczęła. Famalicão przegrało na wyjeździe 0:1.

Sergio Arribas (UD Almería)
Domową rywalizację z Sevillą znów rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w 84. minucie. Spędził na murawie łącznie 16 minut i uczestniczył w kluczowej akcji, która zapewniła Los Indálicos jeden punkt. W 95. minucie dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Marko Milovanovicia, a rosły Serb pewnym strzałem po koźle umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik na 2:2. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj. Arribas nie miał w tej potyczce zbyt dużego pola do popisu, ale i tak zdołał wydatnie zaznaczyć swoją obecność poprzez asystę. Niewykluczone, że pomoże mu to w odzyskaniu miejsca w wyjściowej jedenastce.
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
Hiszpan ciągle zmaga się z urazem mięśniowym i nie został powołany na mecze z Realem Sociedad i Reims.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Wybiegł w wyjściowej jedenastce na domowy mecz z Rayo Vallecano. Śmiało można stwierdzić, że był to jeden z jego najlepszych występów w tym sezonie. Bezpośrednio przyczynił się do zdobycia przez swoją drużynę trzech punktów. Zanotował asystę przy jedynym i decydującym golu Andoniego Gorosabela. W 44. minucie wyprowadził swojego kolegę na wolne pole mierzonym, długim podaniem, po którym prawy obrońca przelobował Stołe Dimitriewskiego. Skrót tego spotkania oraz asystę Blanco można zobaczyć tutaj. Ponadto miał on 42 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 74% (23 na 31) i zaliczył dwa kluczowe podania. Aż 4 z 5 wykonanych przez niego długich zagrań odnalazło adresata. 23-latek był prawdziwą ostoją drugiej linii Alavés. Zapisał się jednak w protokole sędziowskim jeszcze jedną akcją. Mianowicie – w 97. minucie bezpardonowo sfaulował Isiego Palazóna. Bez wątpienia mógł za to wejście obejrzeć czerwoną kartkę, ale arbiter ukarał go tylko żółtym kartonikiem. Antonio przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka, a Alavés wygrało 1:0.
Ocena WhoScored: 7,5/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Z powodu urazu przegapił pierwszy mecz w ćwierćfinale Azjatyckiej Ligi Mistrzów z Al-Hilal. Jego koledzy nie poradzili sobie najlepiej i przegrali 0:2. Karim opuścił również spotkanie w lidze, gdzie Al-Ittihad pokonał Al-Okhdood 2:1.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Rozegrał pełne 90 minut przeciwko Atlético Madryt i było to naprawdę bardzo dobre spotkanie w jego wykonaniu. Zanotował siedem wybić i trzy odbiory, był pewny w defensywie i raz znakomicie interweniował w sytuacji, która mogła i powinna skończyć się bramką dla gości. Wygrał wszystkie pojedynki z rywalami. Bardzo dobrze wyprowadzał piłkę i był ostoją defensywy Cádizu, która zdecydowanie pomogła wygrać z Rojiblancos 2:0.
Ocena WhoScored: 7,8/10
Ocena SofaScore: 7,8/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Doznał pubalgii i jest po operacji. Ma wrócić do gry w przyszłym miesiącu. Celta przegrała z Realem Madryt 0:4, a jej przewaga nad strefą spadkową wynosi już tylko 2 punkty.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Real Sociedad przegrał u siebie z PSG 1:2, a Kubo zanotował dyskretne spotkanie. Zespół z Paryża z Kylianem Mbappé na czele udowodnił, że był drużyną o wiele lepszą i nadzieja gospodarzy szybko została zgaszona. Japończyk szczególnie na początku starał się brać na siebie odpowiedzialność, ale z każdą kolejną minutą było coraz trudniej. W sumie oddał jeden niecelny strzał, zanotował trzy kluczowe podania i wygrał trzy pojedynki. Nie wyróżnił się niczym, co mogłoby odwrócić losy dwumeczu.
Ocena SofaScore: 6,6/10

W La Lidze Real Sociedad wygrał na wyjeździe z Granadą 3:2, a Kubo przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz z Almeríą, który Sevilla zremisowała 2:2, ale za to od kilku dni trenuje już na murawie. Jego celem jest powrót do gry w spotkaniu z Celtą, które zostanie rozegrane 17 marca. Hiszpańskie i andaluzyjskie media nie przekazały natomiast żadnych nowych informacji na temat rzekomych negocjacji w sprawie przedwczesnego rozwiązania kontraktu Mariano z klubem z Ramón Sánchez-Pizjuán.

Mario Gila (Lazio)**
Rozegrał pełne 90 minut rewanżowego spotkania z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Było to ekstremalnie trudne spotkanie dla defensywy Lazio, która ostatecznie została przerwana trzykrotnie. Przy żadnym trafieniu wina nie leżała po stronie Gili. Hiszpan sporo się napracował w tym spotkaniu i wypadł lepiej niż Romagnoli, z którym tworzył duet obrońców. Trudno jednak oceniać występ Mario pozytywnie, skoro jego drużyna przegrała 0:3 i pożegnała się z Ligą Mistrzów.
Ocena SofaScore: 6,8/10

Ligowy mecz z Udinese potwierdził, że Lazio wpadło w dołek formy. Rzymianie przegrali czwarty mecz z rzędu. Gila znów przebywał na boisku od początku do końca. Był bardzo aktywny, bo zaliczył aż 91 kontaktów z piłką i tylko jeden z innych graczy miał więcej. Poza tym oddał strzał, co w jego przypadku nie jest częstym zjawiskiem. W defensywie niewielki minus można postawić przy pierwszym straconym golu, bo zawodnik Udinese nie był szczególnie pilnowany w polu karnym. Poza tym dobre spotkanie Gili. Wydaje się, że akurat jego pozycja w składzie jest niezagrożona.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,4/10
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Wreszcie przyszedł lepszy mecz dla Girony, która pokonała Osasunę 2:0. Miguel rozegrał 90 minut jako lewy wahadłowy i zanotował dobre spotkanie. Nie musiał martwić się o tyły, bo goście z Nawarry wydawali się liczyć na najniższy wymiar kary. Miał dużą swobodę w ofensywie, posłał dwa kluczowe podania, wykreował kolegom doskonałą okazję i miał udział przy drugim golu. Dużo kontaktów z piłką, dużo podań i dobry występ Miguela.
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,0/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Na początku lutego uszkodził więzadło poboczne strzałkowe i w najbliższych tygodniach nie zobaczymy go na murawie.

Zawodnik kolejki: Antonio Blanco