Lipsk rozbił Bochum

Lipsk przegrywał na wyjeździe z Bochum, ale odpowiedział czterema trafieniami. Rewanż Niemców z Królewskimi w 1/8 finału Ligi Mistrzów już w najbliższą środę.

Xavi Simons i Loïs Openda celebrują gola strzelonego przez Belga. (fot. Getty Images)

Świetną okazję sam na sam już w 3. minucie zmarnował Xavi Simons, na co gospodarze odpowiedzieli golem Wittka z wolnego, który przełamał ręce wracającego do gry Gulácsiego. W kolejnych minutach bliżej drugiego gola byli gospodarze, ale Lipsk przełamał ich kontrolę i w końcu zdobył bramkę na remis po świetnym uderzeniu Olmo z dystansu.

Drugą połowę lepiej zaczęło Bochum, ale nie znalazło drogi do bramki rywali. Po kilkunastu minutach Lipsk zaczął przejmować kontrolę i w końcu znalazł dobrą sytuację po szybszym ataku, którą wykorzystał Openda. Już po dwóch minutach w kolejnej kontrze świetnie piłkę utrzymał Poulsen, który wypuścił Simonsa, a ten nabił obrońcę rywali i doprowadził do trafienia samobójczego. Po minucie padł kolejny gol, który przyszedł po kapitalnej kombinacji i wystawieniu przez Simonsa piłki do pustej bramki Poulsenowi. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po kopnięciu Opendy od tyłu bez szans na zagranie piłki przez Kwartenga.

Lipsk od pierwszego meczu z Realem Madryt zaliczył wygraną z Borussią Mönchengladbach, porażkę z Bayernem i to zwycięstwo z Bochum. Rywale Królewskich pozostają na 5. miejscu w Bundeslidze z punktem straty do czwartego Dortmundu.

VfL Bochum 1:4 (1:1) RB Lipsk
1:0 Wittek 7'
1:1 Olmo 30' (asysta: Šeško)
1:2 Openda 68' (asysta: Haidara)
1:3 Ordets 71' (samobójcza)
1:4 Poulsen 72' (asysta: Simons)

Lipsk: Gulácsi; Henrichs (78', Simakan), Lukeba, Orbán, Raum; Olmo (65', Elmas), Haidara, Seiwald, Simons (88', Bitshiabu); Šeško (65', Openda) i Baumgartner (65', Poulsen)

NIEOBECNI W LIPSKU
Klostermann: kontuzja mięśni uda 17 lutego w starciu z Mönchengladbach (występ przeciwko Królewskim pod znakiem zapytania)
Schlager: zawieszenie za kartki w Bundeslidze
* - Simakan jest zawieszony na rewanż z Królewskimi.

TERMINARZ LIPSKA
Środa, 6 marca, 21:00, Liga Mistrzów – Real Madryt vs Lipsk (pierwszy mecz 1:0).