Juvenil A w ćwierćfinale Ligi Młodzieżowej

Drużyna Realu Madryt do lat 19 pokonała rówieśników z Lipska i zameldowała się w gronie najlepszych ośmiu drużyn turnieju. Gole na wagę awansu strzelili Gonzalo i Cristian.

Gonzalo po strzeleniu gola na 1:0 (fot. Getty Images)

Juvenil A awansował do ćwierćfinału Ligi Młodzieżowej po zwycięstwie 2:0 z Lipskiem. Królewscy rozegrali dobre spotkanie i przy nieco lepszej skuteczności mogli wygrać wyżej. Znów dobrze spisała się defensywa. Podopieczni Arbeloi pozostają z ledwie jednym straconym golem w całych rozgrywkach. W ćwierćfinale rywalem będzie Milan z Álexem Jiménezem w składzie. Ten mecz odbędzie się w Mediolanie.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana i obu drużynom przebicie się przez defensywę rywali sprawiało sporo problemów. Potrzebne było coś wyjątkowego i to pojawiło się ze strony Palaciosa. Atakujący znakomicie się zachował, samym ruchem mijając dwóch graczy rywali, a następnie posłał idealne podanie do Gonzalo. Napastnik miał mnóstwo czasu przed strzałem, więc zwolnił i uderzył tak, że Schlieck nie miał szans. Okazję na podwyższenie prowadzenia miał Cristian, lecz tym razem bramkarz Lipska złapał piłkę. W odpowiedzi groźnie strzelał Bayindir.

W drugiej połowie Lipsk zaprezentował się odrobinę lepiej. Najpierw jednak bardzo dobrą szansę miał Iker Bravo, ale Schlieck wyczuł jego intencje. To mogło się bardzo szybko zemścić. Lipsk przeprowadził swoją najlepszą akcję w 64. minucie. Niepilnowany Jatta strzelał z bliska i Królewskich znakomitą interwencją uratował Quetglas. Później znów pokazał się Iker Bravo. Zwiódł obrońcę, jednak nie był w stanie posłać piłki obok bramkarza, bo zabrakło mu już miejsca. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Cristian Perea. Mesonero z rzutu rożnego posłał piłkę na linię pola karnego, a tam Cristian uderzył od razu z powietrza. Lipsk nie był w stanie na to odpowiedzieć i to madrytczycy pozostają w grze o tytuł.

Real Madryt – Lipsk 2:0 (1:0)
1:0 Gonzalo 24’ (asysta: Palacios)
2:0 Cristian Perea 81’ (asysta: Mesonero)

Real Madryt U-19: Quetglas, Yusi, Jacobo, Joan Martínez, Fortea, Cristian Perea (Paulo Iago 88’), Manuel Ángel (Antonio Moreno 88’), Palacios (Pol Fortuny 83’), Iker Bravo, Gonzalo (Pol Durán 88’), De Llanos (Mesonero 58’).

Lipsk U-19: Schlieck, Bayindir, Koß (Künhardt 70’), Lenz (Sachse 78’), Hennig, Schierack, Böhm (Boog 78’), Schößler (Bungi 58’), Jatta, Onuoha, Eduardo.