Oceny zawodników po meczu z Lipskiem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Lipskiem 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Zawodnik meczu. Dobrze wybronił strzał Šeško w 10. minucie, a w drugiej połowie poza bardzo dobrymi paradami, uratował Królewskich, chociażby interwencją poza polem karnym. Nawet jeśli zdarzyła mu się niepewna obrona, po chwili ją naprawiał.

2. Carvajal

Na początku spotkania zagrał nieodpowiedzialną piłkę przez pole karne, ponadto w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę. Przez cały mecz dość dobrze radził sobie z Xavim Simonsem, choć miał szczęście, że sędzia nie ukarał go już kartonikiem już w pierwszej części gry.

18. Tchouaméni

Był liderem defensywy, mimo że przecież nominalnie obrońcą nie jest. Wygrywał pojedynki, a pod koniec pierwszej połowy zanotował świetny wślizg, wybijając piłkę wychodzącemu sam na sam Sesko.

6. Nacho

Bardzo słaby mecz kapitana. Zanotował nerwowy początek meczu, pomyłki i niecelne podania. Później było trochę lepiej, ale i tak oczekujemy od niego więcej. Zwłaszcza większego zdecydowania i zostawiania mniejszej przestrzeni dla rywali.

23. Mendy

Dość dobry mecz Francuza, choć był zbyt zachowawczy w ofensywie. W defensywie zagrał dobrze, ale kilka razy musiał asekurować go Camavinga. Nie dał poszaleć Olmo i z tego zadania wywiązał się bez zarzutu.

8. Kroos

Niemiec zanotował kilka tak złych podań na początku spotkania, że aż trudno było go poznać. Potem wrócił do swojego poziomu precyzji, a także często pomagał kolegom w defensywie.

15. Valverde

Zanotował sporo strat, ale w miarę upływu meczu jego ofensywne wejścia były coraz dynamiczniejsze. Dobre spotkanie Urugwajczyka, tradycyjnie tytanicznej pracy w środku pola nie można było mu odmówić.

12. Camavinga

Dobrze asekurował Mendy'ego i dołożył swoje z przodu w drugiej połowie, kilka razy napędzając akcję swoim rajdem. W pierwszej połowie miał dobrą okazję na gola, ale strzał oddał w bramkarza rywali. Mimo wszystko stać go na więcej.

21. Brahim

Świetna akcja i gol, jak w meczach Milanu w zeszłym sezonie Ligi Mistrzów. Poza tym jednym zrywem raczej nie błyszczał, ale ostatecznie gdyby nie jego odważny drybling i bramka, to Real by tego meczu nie wygrał…

11. Rodrygo

W pierwszej połowie nieczysto trafił w piłkę w świetnej sytuacji po podaniu Viniego, a w drugiej również po otrzymaniu piłki od rodaka strzelił wysoko nad bramką. Był to kolejny mecz, w którym Brazylijczyk zawiódł.

7. Vinícius

Ładnie wypracował Rodrygo okazję do strzału w drugiej połowie i sam miał fantastyczną okazję na gola, ale trafił w słupek. Pracował na lewej stronie, choć nie był to tak spektakularny występ jak z Gironą.