Las Blancas odpadają z Pucharu Królowej

W ćwierćfinale Pucharu Królowej piłkarki Realu Madryt przegrały w Alcalá de Henares z Atlético Madryt 1:2 i odpadły z tych rozgrywek. Jedyną bramkę dla Królewskich zdobyła Linda Caicedo.

Piłkarki Realu Madryt żegnają się z Pucharem Królowej (fot. Getty Images)

Pierwsze minuty ćwierćfinałowego starcia Copa de la Reina w Alcalá de Henares należały do Atlético. W 14. minucie na przewagę gospodyń odpowiedzieć próbowała Athenea, ale jej strzał wybroniła Lola Gallardo. Bliska dobicia była Caroline Møller, jednak Menayo skutecznie przeszkodziła Dunce w oddaniu komfortowego strzału. 20 minut później zaskoczyć Gallardo próbowała uderzeniem po długim rogu Linda. Na próbę Kolumbijki skutecznie odpowiedziały piłkarki Atleti, przeprowadzając w 37. minucie składną akcję, którą w polu karnym wykończyła Ludmila, nie dając żadnych szans Misie. Chwilę później bramkarkę Królewskich strzałem z dystansu sprawdziła Bøe Risa, jednak Misa bez problemów poradziła sobie z uderzeniem Norweżki.

Nieco ponad 90 sekund po zamianie stron Las Blancas wyrównały za sprawą Lindy Caicedo, która sprytnym strzałem wykończyła dobre wyprowadzenie gry prawą stroną i dogranie Naomie Feller. Niestety 7 minut później Eva Navarro popisała się mocnym strzałem po krótkim rogu z linii 16. metra i po raz drugi wyprowadziła Atlético na prowadzenie. W dalszych minutach bliskie wyrównania były Claudia Zornoza, która po strzale z dystansu trafiła w słupek, oraz Møller, której uderzenie z pola karnego po świetnym dograniu Raso minimalnie minęło światło bramki. Królewskie do końca walczyły o dogrywkę, ale ostatecznie musiały uznać wyższość gospodyń.

Tym samym piłkarki, podobnie jak piłkarze, odpadają z rywalizacji w krajowym pucharze po meczu z Atlético. Teraz podopiecznym Alberto Torila pozostaje już wyłącznie walka o (nie oszukujmy się) wicemistrzostwo w Lidze F, w której już w niedzielę zagrają w Sewilli z Betisem.

Atlético Madryt – Real Madryt 2:1 (1:0)
1:0 Ludmila 38'