Oceny zawodników po meczu z Getafe

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Getafe 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Zachował czyste konto i pomimo niepewnego początku spotkania (niezbyt dobre wyprowadzenie piłki, gdy był naciskany przez Mayorala) dobrze się spisał. W 73. minucie to właśnie wychowanek Realu był bardzo bliski pokonania Łunina, ale Ukrainiec skrócił kąt i sparował piłkę na słupek.

17. Lucas Vázquez

32-letni rezerwowy nadal potrafi zaskoczyć. Wczoraj był jednym z odkryć meczu. Zaliczył aż cztery podania kluczowe, w tym trzy do Joselu. Piłka nożna jest dużo łatwiejsza i przystępna dla kibica Realu Madryt, gdy przed dograniem w pole karne lub jego okolice Lucas podnosi głowę. Występ bez żadnego „ale”.

22. Rüdiger

Bardzo długo nas oszukiwał i sprawiał wrażenie kogoś ze stali. Wczoraj nawet Rüdiger pokazał swoje ludzkie oblicze i w wyniku urazu musiał opuścić boisko. Jako jeden z najlepszych zawodników Realu w tym sezonie musimy liczyć na to, że jak najszybciej będzie gotowy do gry. Wczoraj zaliczył dość spokojny występ, w którym uwagę zwróciła przede wszystkim jego chęć rozbiegania urazu, która niestety nie mogła dobrze się skończyć.

6. Nacho

Dobry występ wychowanka. Jednym z jego pierwszych zagrań była kapitalna piłka do Viniego, która powinna być asystą. Rozegranie piłki nie zawsze mu wychodziło, ale w obronie zachowywał spokój praktycznie przez całe spotkanie i uniknął ewidentnych pomyłek.

23. Mendy

Z dużą regularnością wygrywał pojedynki z zawodnikami Getafe i o dziwo to właśnie on był najczęściej faulowanym zawodnikiem Królewskich. W obronie tradycyjnie trudno mu cokolwiek zarzucić, a momentami potrafił też przyspieszyć akcje Realu.

18. Tchouaméni

Zanotował niezłe spotkanie i na pozycji środkowego pomocnika, i w obronie, ale trudno zrozumieć jego wejście na kartkę w doliczonym czasie gry. Wyeliminował się z derbów Madrytu, co przy kontuzjach Militão i Alaby, a być może także Rüdigera może być kluczowe dla rozstrzygnięcia niedzielnego meczu.

10. Modrić

Bezbarwny występ Chorwata. Nie widzieliśmy go na boisku od niemal dwóch tygodni, ale nie możemy stwierdzić, że za takim Modriciem tęskniliśmy. Zaliczył sporo strat (20, najwięcej z piłkarzy Realu), ale nadrabiał także pracą w defensywie, do której nie możemy się przyczepić.

15. Valverde

Nieźle wyglądał pod względem fizycznym i być może nieco mniej minut z Las Palmas dało mu możliwość odetchnięcia i zebrania sił. Aktywny na prawej stronie, dobrze współpracujący z Lucasem i jak zawsze harujący dla drużyny od pola karnego do pola karnego. Pod tym względem zawsze można na niego liczyć.

5. Bellingham

Zero goli i zero asyst nie powinno nikogo zwieść. Bellingham równie dobrze mógł skończyć spotkanie z dwoma ostatnimi podaniami – to po jego zagraniach Joselu i Vinícius mieli sytuacje sam na sam z Davidem Sorią, ale obie ostatecznie skończyły się fiaskiem z powodu nieskuteczności Brazylijczyka. Jude imponuje także tym, że nawet w tych meczach, po których nie ląduje na ustach kibiców, zasuwa w obronie i pracuje dla drużyny.

14. Joselu

Po wygranej z Atlético pisaliśmy, że nie mógł zrobić więcej (gol i asysta w 15 minut drugiej połowy dogrywki) i podobne słowa wypada napisać także teraz. Dwa gole i… prawie asysta, gdy Vini zmarnował fantastyczną okazję. Był aktywny, chętny do gry, pokazywał się do podań i tworzył ogromne zagrożenie. Szkoda, że nie skończył z hat-trickiem, ale jego zmiana była też w pełni zrozumiała. W derbowym meczu w niedzielę ma prawo spodziewać się kolejnego występu od pierwszej minuty. Wczorajszy występ i 2 gole w 2 ostatnich meczach przeciwko Colchoneros oraz kiepska forma Rodrygo dają mu przewagę w walce o jedenastkę.

7. Vinícius

Miał trzy świetne okazje i wszystkie trzy zmarnował. Nie da się usprawiedliwić tak widocznej nieskuteczności. Gdyby Real stracił punkty na Coliseum, Vini byłby głównym winnym.

12. Camavinga

Zastąpił Tchouaméniego w środku pola, ale nie zrobił nic szczególnego. Od nieporozumienia między tą dwójką zaczęła się najgroźniejsza akcja Getafe w całym meczu, ale na szczęście na posterunku był Łunin, a do tego szczęście (lub słabość Luisa Milli) uśmiechnęło się do Realu.