Gole Endricka, dobre mecze Marvina, Blanco i Chusta [VIDEO]

Kibice Realu Madryt mogą z dużą nadzieją przyglądać się kolejnym świetnym występom Endricka, który tym razem błyszczy w barwach reprezentacji Brazylii do lat 23. W miniony weekend drogę do siatki odnalazł też Marco Asensio, a dobre występy zanotowali również Marvin, Antonio Blanco czy Víctor Chust. Jak radzili sobie pozostali?

Endrick. (fot. Getty Images)

Álex Jiménez (AC Milan)
Prawy obrońca cały sobotni mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a jego Milan zremisował na San Siro 2:2 z Bologną

Endrick (Palmeiras)*
Endrick jest na turnieju preolimpijskim z reprezentacją Brazylii do lat 23. Rozegrane zostały dotychczas trzy mecze, a Brazylijczyk w każdym z nich spisał się bardzo dobrze. Z Boliwią strzelił gola (wygrana 1:0), z Kolumbią również trafił do siatki (wygrana 2:0), a przeciwko reprezentacji Ekwadoru zanotował asystę (wygrana 2:1). Skróty tych spotkań możecie obejrzeć na kanale YouTube Conmebolu.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W meczu z Granadą u siebie cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Getafe wygrało 2:0 po golach Greenwooda i Mayorala.

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Wystąpił od pierwszej minuty w wyjazdowej rywalizacji z Almeríą. Rola lidera defensywy nie jest mu już ani obca, ani straszna. 12-krotnie skutecznie interweniował, wybijając piłkę w groźnych sytuacjach. Zablokował jeden strzał. Po jednym z jego złych zagrań rywale mieli szansę na uderzenie, ale ostatecznie nie doprowadziło to do utraty bramki. Rafa miał 45 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 70% (19 na 27). Łącznie stoczył 6 pojedynków, z których wygrał 3. Mógł bardziej mieć się na baczności z piłką przy nodze, bowiem zanotował 9 strat. Dobra współpraca 21-latka z Rubénem Duarte na środku obrony i świetna postawa Antonio Sivery między słupkami pomogła Alavés w wygraniu 3:0 i zaliczeniu trzeciego ligowego zwycięstwa z rzędu.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Marvin (Las Palmas)
W meczu z Realem Madryt Hiszpan rozegrał swój najlepszy mecz w koszulce Las Palmas. Szczególnie w pierwszej połowie był bardzo aktywny i wielokrotnie napędzał ataki zespołu na prawej flance. Po przerwie nieco zgasł, ale duży wpływ na to miała gra Królewskich, którzy podkręcili tempo i odwrócili losy meczu. W całym spotkaniu Marvin wygrał pięć pojedynków, zaliczył jedno kluczowe podanie i dwa udane dryblingi. Las Palmas przegrało 1:2, ale Hiszpan może być zadowolony ze swojego występu.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Frosinone zremisowało na wyjeździe z Hellasem Werona 1:1, a Reinier pojawił się na boisku dopiero w 82. minucie. Przez 12 minut był przy piłce zaledwie 4 razy i trudno cokolwiek dodawać na temat tego występu.

Jesús Vallejo (Granada)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Getafe. Granada przegrała 0:2.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W wyjazdowym meczu z Moreirense znalazł się poza kadrą meczową, a jego zespół przegrał 0:1. Aranda ostatni raz na boisku był 9 grudnia. Od tego czasu jego bilans nie jest imponujący: dwukrotnie usiadł na ławce i aż czterokrotnie znalazł się poza kadrą meczową.

Sergio Arribas (UD Almería)
Znalazł się w wyjściowym składzie na domowy mecz z Deportivo Alavés. Był najaktywniejszym i najlepszym zawodnikiem w swoim zespole. Miał 48 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 85% (29 na 34) i zanotował aż 4 kluczowe zagrania. Z drugiej strony – miał dużo strat (12). Dwukrotnie uderzał na bramkę, ale obie jego próby były niecelne, a jeden strzał został zablokowany przez defensywę rywala. Robił, co mógł, ale jego wysiłki nie przełożyły się jednak na wynik. Arribas opuścił plac gry w 79. minucie, a jego Almería poległa 0:3.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W starciu z Brest Hiszpan wybiegł na murawę od pierwszej minuty. W początkowej meczu nie wyróżniał się niczym szczególnym, ale w 38. minucie zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu, gdy wykorzystał sprytne zagranie Barcoli i trafił do siatki. Miał również swój udział przy drugiej bramce. Po jego uderzeniu bramkarz zdołał interweniować, ale piłka trafiła pod nogi Kolo Muaniego, który z bliskiej odległości dobił strzał Hiszpana. W drugiej połowie nie był już tak aktywny, choć w ogólnym rozrachunku może być z siebie zadowolony. Murawę opuścił w 75. minucie, a mecz zakończył się remisem 2:2.
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Wybiegł w pierwszym składzie w wyjazdowym spotkaniu z Almeríą. Przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty i zaprezentował się doprawdy solidnie. Miał 51 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 78% (29 na 37) i zanotował jedno kluczowe podanie. Znów dobrze wyglądały jego długie podania – 3 z 5 odnalazły adresata. Aktywnie pracował w destrukcji, wchodząc w aż 9 pojedynków na ziemi (5 wygranych) oraz 5 w powietrzu (4 wygrane). Jedynym, do czego można się przyczepić, jest jego liczba strat, których było 11. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda jednak na to, że Blanco stał się bardzo pewnym punktem środka pola ekipy Luisa Garcíi Plazy. Alavés pokonało Almeríę 3:0, notując trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
W najbliższy weekend rozgrywki w Arabii Saudyjskiej wracają po przerwie, a przyszłość Francuza ciągle stoi pod znakiem zapytania.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
W domowym meczu z Athletikiem rozegrał pełne 90 minut i spisał się całkiem nieźle. Tworzył dobry duet z Falim, nie pozwalał rywalom na zbyt wiele i chętnie podejmował się wyprowadzania piłki, choć z uwagi na nastawienie jego zespołu w tym spotkaniu generalnie skutkowało to długimi piłkami, które przejmowali rywale. Ostatecznie jednak przyczynił się do zachowania czystego konta, więc oceniamy go pozytywnie. Jeden z najnudniejszych meczów tego sezonu zakończył się bezbramkowym remisem.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Mógł pomóc Realowi Madryt, ponieważ Celta grała u siebie z Gironą. Pojawił się jednak na boisku dopiero w 78. minucie, a jego występ był po prostu bezbarwny. Zaliczył 11 kontaków z piłką i 9 celnych podań (na 9 prób), ale nie pomógł swojej drużynie, która od 20. minuty nieudolnie goniła wynik, a ostatecznie i tak przegrała 0:1.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Kubo reprezentuje Japonię w trwającym obecnie Pucharze Azji i nie znalazł się w kadrze Realu Sociedad na mecze z Celtą i Rayo Vallecano. W Pucharze Azji zanotował dobry występ w starciu z Indonezją. Zaliczył dwa kluczowe podania, oddał dwa strzały i wygrał sześć pojedynków, a Japonia wygrała 3:1.

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie otrzymał powołania na domowy mecz z Osasuną. Według informacji hiszpańskich mediów, Mariano na jednym z treningów poprzedzających to starcie wdał się w przepychankę z Hannibalem Mejbrim, tunezyjskim pomocnikiem wypożyczonym przez Sevillę z Manchesteru United. Quique Sánchez Flores na przedmeczowej konferencji prasowej wskazał z kolei na pewne problemy byłego napastnika Realu Madryt z dynamicznym poruszaniem się, które obaj dostrzegają na treningach. W konsekwencji 30-latka zabrakło na liście powołanych, a Los Nervionenses zremisowali z ekipą z Nawarry 1:1.

Mario Gila (Lazio)**
Rozegrał pełne 90 minut w meczu u siebie z Napoli, który skończył się bezbramkowym remisem. Spisał się bez zarzutu. Napoli nie atakowało zbyt dużo, więc nie było to też skomplikowane spotkanie dla rzymskiej obrony. Mario po prostu robił to, co do niego należało. Grał uważnie, podawał z 95% skutecznością i potrafił przerywać nieliczne ataki gości. Jego pozycja w podstawowym składzie pozostaje niezagrożona.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,5/10
Ocena WhoScored: 6,7/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Hiszpan wyszedł od początku na mecz ćwierćfinałowy Copa del Rey z Mallorcą, ale zagrał słabo. Nie wyglądał najlepiej na tle defensywnie ustawionej Mallorki, która zadawała Gironie cios za ciosem po kontratakach. Miguel był jak na siebie dość średnio aktywny. Nie dawał zbyt wiele w ofensywie, choć potrafił utrzymać się przy piłce, a w defensywie często brakowało jego obecności na boku obrony. Wychowanek Królewskich zszedł z boiska w 60. minucie przy wyniku 0:3. Girona strzeliła jeszcze dwa gole, ale przegrała ostatecznie 2:3.
Ocena Marki: 0/3
Ocena SofaScore: 6,3/10

W weekend natomiast Girona grała na wyjeździe z Celtą i Miguel znów był jednym z architektów sukcesu. Zanotował asystę przy golu Portu, popisując się bardzo dobrym wyczuciem i orientacją w sytuacji. Poza tym jednak był oczywiście aktywny, ale bardzo często tracił piłki. Potrafił zachować się bardzo dobrze, by chwilę później zanotować bezsensowną stratę. Celta jednak zagrała za słabo, żeby cokolwiek z tego meczu wyciągnąć i Girona wygrała 1:0.

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Z powodu problemów zdrowotnych Hiszpan nie znalazł się w kadrze Realu Sociedad na mecz Pucharu Króla z Celtą Vigo. W weekend był już do dyspozycji Imanola Alguacila, ale spotkanie z Rayo Vallecano przesiedział na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Endrick