Oceny zawodników po meczu z Las Palmas

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Las Palmas 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Wrócił do jedenastki po jednym meczu przerwy i zagrał znacznie lepiej niż w potyczce z Atlético. Nie zachował czystego konta, ale przy trafieniu Javiego Muñoza nie miał żadnych szans. Dobrze spisał się za to na początku drugiej połowy, gdy Munir próbował go zaskoczyć uderzeniem w krótki róg. Łunin był na posterunku. Spokojna gra nogami i na przedpolu powinien tylko utwierdzić w przekonaniu sztab szkoleniowy, że to Andrij jest w hierarchii bramkarzy wyżej niż Kepa.

2. Carvajal

Nie najlepiej wszedł w mecz. Już w 3. minucie źle wybijał piłkę, co mogło skończyć się trafieniem dla Las Palmas. Później było już jednak tylko lepiej. Był aktywny w ataku, choć nie przełożyło się to na nic konkretnego poza nieuznanym golem z powodu spalonego. Ostatecznie zagrał na niezłym poziomie, ale bez błysku.

22. Rüdiger

Przy trafieniu Las Palmas zdecydowanie zbyt łatwo został ograny, ale też nie pomogli mu koledzy z zespołu, przez co nie można uznać go za jedynego winnego utraty gola. Poza tą jedną akcją rozgrywał dobre spotkanie.

6. Nacho

Przy golu dla Las Palmas krył powietrze i całkowicie zgubił krycie Javiego Muñoza. Unikał ryzyka i przy bronieniu, i przy rozegraniu piłki. Zaliczył tylko dwie straty, co przy 55 kontaktach z piłką może robić wrażenie, jednak nie powinno zamazywać tego, że Nacho nie był pewny w najważniejszym elemencie, czyli defensywie. Jeszcze przed trafieniem to jego pomyłka doprowadziła do sytuacji Sandro i Munira.

20. Fran García

Ataki Las Palmas prawą stroną w pierwszej połowie mogły sprawić mu nieco problemów, ale Fran odpłacał się tym samym – atakami. Lewa strona należała do niego, chętnie podłączał się do akcji, posłał sporo niezłych dośrodkowań, choć akurat jedno z nich zakończyło się… kontratakiem i golem dla Las Palmas. To był jednak jeden z najlepszych meczów Frana w tym sezonie. Tylko Kroos miał po stronie Realu więcej kontaktów z piłką niż on.

12. Camavinga

Zagrał jako najbardziej cofnięty pomocnik i dobrze się czuł w tej roli. Gdy Real musiał gonić wynik, mógł też pozwolić sobie na nieco więcej – stąd wzięło się kapitalne zagranie do Viniego, który strzelił gola na 1:1. Sprawiał mnóstwo problemów rywalom, którzy aż 6-krotnie musieli powstrzymywać go faulem. Był potworem w tych pojedynkach, dlatego nic dziwnego, że przeciwnicy często nie widzieli innego rozwiązania niż faul.

8. Kroos

Real grał w tempie Kroosa. Toni zaliczył 4 kluczowe podania, w tym asystę do Tchouaméniego. W pierwszej połowie Niemiec – tak jak cały zespół – grał ospale, ale w drugiej przyspieszył i pomógł drużynie w kluczowym momencie.

19. Ceballos

Nie można odmówić mu chęci, ale za dużo jego decyzji było błędnych. Świetnie dograł do Rodrygo na początku meczu, choć prawdopodobnie w tej sytuacji i tak był spalony. Niestety było to jedno z niewielu nieoczywistych i jednocześnie dobrych zagrań Daniego. W drugiej połowie rywale domagali się rzutu karnego po jego przewinieniu, jednak Ceballos nie zagrał tam niezgodnie z przepisami.

21. Brahim

Chyba wszyscy zadawaliśmy sobie to samo pytanie: czy Brahim na pewno wyszedł na boisko? W ciągu GODZINY wykonał 12 podań i łącznie 16 razy był przy piłce. Słabiutki mecz Brahima. Nawet trudno go skrytykować za coś poza przerażającą pasywnością. Powodu do pochwał nie znaleźliśmy ani jednego.

11. Rodrygo

Jeśli u Brahima nie dostrzegliśmy za dużo motywacji, u Rodrygo widzieliśmy jej za dużo, przynajmniej w pierwszych minutach. Zmarnował sytuację sam na sam, po czym zachował się niesłychanie nieodpowiedzialnie. Na szczęście dla niego arbitrzy uznali, że nie było to wystarczające na czerwoną kartkę, ale gdyby Soto Grado wyrzucił go z boiska, nie mógłby mieć do niego większych pretensji. Później doszło do jeszcze jednej sytuacji, w której Rodrygo nieprzepisowo walczył rękoma, ale i wtedy mu się upiekło. Niezrozumiały występ Brazylijczyka.

7. Vinícius

Przebudził się. W ciągu pierwszej godziny wczorajszego spotkania próbował, ale tylko jego aktywność i chęci mogły dawać jakąś nadzieję. Był nieskuteczny i pod bramką rywala, i w dryblingu. Wreszcie skorzystał ze swojej słabszej nogi i uderzeniem nie do obrony dał Królewskim remis. To on ciągnął zespół do przodu w słabszych momentach i to on ten słabszy moment przezwyciężył.

15. Valverde

Wniósł nieco ożywienia do ataków Realu, który całkowicie zdominował przeciwnika po jego wejściu. Część zasługi na pewno należy właśnie do niego, choć nie miał bezpośredniego udziału przy żadnym golu.

14. Joselu

Sama jego obecność dała więcej miejsca Viniemu i innym zawodnikom, którzy podłączali się do ataków. Joselu powinien mieć na koncie asystę, ale Arda Güler nie wykorzystał jego bardzo dobrego dogrania w samej końcówce spotkania.