Cenne zwycięstwo w Baskonii

W meczu 14. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały w Lezamie Athletic Bilbao 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Naomie Feller.

Piłkarki Realu Madryt awansują na pozycję wiceliderek Ligi F (fot. realmadrid.com)

Pomimo wysokiej intensywności i dobrego tempa narzuconego przez oba zespoły ani piłkarki Athleticu, ani Realu Madryt długo nie były w stanie wykreować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. W 29. minucie bliska otwarcia wyniku była Caroline Møller, którą świetnym podaniem obsłużyła Athenea, jednak strzał z siódmego metra Dunki wybroniła Nanclares. W 43. minucie kontrę Las Blancas rozpoczęła Linda, rozegrała piłkę na lewą flankę do Oihane, ta wypatrzyła niepilnowaną w polu karnym Naomie Feller, która zachowała zimną krew i dała Królewskim prowadzenie.

Kwadrans po zamianie stron drużyna Alberto Torila stanęła przed świetną szansą na podwojenie swojej przewagi. W polu karnym faulowana przez Nanclares była Athenea, sędzina wskazała na wapno, jednak rzut karny w wykonaniu samej poszkodowanej świetnie wybroniła bramkarka Athleticu. Chwilę później szczęścia próbowała Linda, jednak jej mocne uderzenie zza pola karnego minęło światło bramki. W 82. minucie bliskie wyrównania były gospodynie, ale na szczęście strzał Jone Amezagi wybroniła Misa. W odpowiedzi mecz zamknąć mogła Claudia Zornoza, ale jej strzał nieznacznie minął światło bramki.

Ostatecznie po powrocie do ligowej rywalizacji Las Blancas inkasują bardzo cenne trzy punkty w Lezamie, co przy remisie Atlético z Levante Las Planas pozwoliło wskoczyć na pozycję wiceliderek tabeli Ligi F.