/ Leszczu, Mateo, KRot, Santi01

Asysta i wysoka wygrana Miguela, solidne występy Chusta i Marína [VIDEO]

Miguel Gutiérrez zaliczył asystę w meczu z Sevillą, a jego drużyna Girona wygrała 5:1. Víctor Chust z kolei był jednym z najlepszych graczy Cádizu w przegranej konfrontacji z Alavés. Z dobrej strony pokazał się również Rafa Marín. Jak poszło pozostałym? Linki do odpowiednich filmików znajdują się w opisach występów poszczególnych zawodników.

Miguel Gutiérrez i Cristhian Stuani cieszą się z gola dla Girony. (fot. Getty Images)

Álex Jiménez (AC Milan)
Prawy obrońca cały sobotni mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a jego Milan po szalonych zawodach pokonał na wyjeździe Udinese 3:2.

Endrick (Palmeiras)*
Endrick jest powołany na turniej preolimpijski. Palmeiras zremisowało z Novorizontino 1:1 w meczu Campeonato Paulista.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Nie zagrał z Osasuną z powodu pauzy za kartki. Getafe przegrało na wyjeździe 2:3.

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
W 1/8 finału Pucharu Króla Deportivo Alavés trafiło na Athletic, z którym zmierzyło się na wyjeździe. Rafa rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych i zameldował się na murawie w 77. minucie. W ciągu 16 minut swojego występu raz skutecznie wybił piłkę, miał 15 kontaktów z futbolówką i podawał celnie na poziomie 92% (12 na 13). Nie udało mu się jednak wygrać żadnego pojedynku (0 na 4). Ponadto w 90. minucie został ukarany żółtą kartką. Jego zmiana niewiele wniosła, ale trudno oczekiwać cudów od stopera wprowadzonego do gry w 77. minucie przy stanie 0:2. Podczas jego obecności na boisku wynik nie uległ zmianie, gospodarze wygrali 2:0 i awansowali do ćwierćfinału Copa del Rey.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,2/10

Wrócił do wyjściowej jedenastki na domowy mecz z Cádizem. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Był prawdziwym liderem defensywy swojego zespołu. Miał 30 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 95% (19 na 20) i 6 z 7 jego długich zagrań zakończyło się pomyślnie. Aż 7-krotnie wybijał futbolówkę, wygrał łącznie 3 pojedynki (na 11 stoczonych). Swoją postawą wydatnie pomógł ekipie prowadzonej przez Luisa Garcíę Plazę w zachowaniu czystego konta i zdobyciu trzech punktów. Ostatecznie Alavés wygrało 1:0 po trafieniu Luisa Riojy z rzutu karnego.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Marvin (Las Palmas)
Hiszpan rozpoczął wyjazdowy mecz z Rayo Vallecano na ławce rezerwowych i na murawie pojawił się w 67. minucie. Zanotował dość dyskretny występ i jedyne, za co można go wyróżnić, to wygrany pojedynek o piłkę z Álvaro Garcíą, po którym gracz Rayo obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Poza tą akcją Marvin był mało widoczny i raczej chce już myśleć wyłącznie o kolejnym spotkaniu.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Mamy dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra jest taka, że Reinier wrócił do gry i to od razu do pierwszego składu. Zła, że z Cagliari zagrał kiepsko, zszedł w 60. minucie, gdy Frosinone przegrywało 0:1, a ostatecznie wygrało 3:1. Ostatniego gola strzelił Kaio Jorge, który zmienił właśnie Reiniera.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 5/10
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Jesús Vallejo (Granada)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Atlético Madryt. Granada przegrała u siebie 0:1.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Po raz kolejny cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Famalicão przegrało u siebie z Bragą 0:2.

Sergio Arribas (UD Almería)
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Realem Madryt, swoim byłym klubem, na Santiago Bernabéu. Podobnie jak cała Almería, dużo lepiej spisał się w pierwszej połowie, ale za to w drugiej po szybkim ataku strzelił gola, który koniec końców nie został uznany ze względu na uderzenie w twarz, jakim na środku boiska Dion Lopy poczęstował Jude’a Bellinghama. Łącznie miał 18 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 70% (7 na 10) i zanotował 2 kluczowe podania. Nie licząc nieuznanej bramki, oddał 2 strzały i oba były niecelne. Został zmieniony w 77. minucie. Choć Almería była bliska sprawienia sensacji i urwania Królewskim punktów w ich domu, to ostatecznie trzy oczka zostały w Madrycie dzięki kolejnej remontadzie podopiecznych Carlo Ancelottiego.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W Pucharze Francji PSG ograło Orleans 4:1. I chociaż zespół ze stolicy mierzył się z o wiele słabszym rywalem, warto wyróżnić postawę Hiszpana, który w końcu pokazał się z dobrej strony. Był aktywny i od początku szukał gry. Nie miał udziału przy żadnej z bramek, ale oddał trzy strzały, zanotował dwa kluczowe podania, trzy udane dryblingi, a dodatkowo wygrał sześć pojedynków. Solidny występ Marco.
Ocena SofaScore: 7,9/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
W 1/8 finału Copa del Rey Deportivo Alavés mierzyło się na wyjeździe z Athletikiem. Blanco wybiegł w pierwszym składzie. Nie był to mecz jego życia, ale też niczego nie zawalił. Zaprezentował się po prostu przeciętnie. Miał 45 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 83% (29 na 35) i zanotował jedno kluczowe podanie. Na uwagę z pewnością zasługuje fakt, że wykonał 5 długich podań i każde z nich odnalazło adresata. Dalekie przerzuty stają się powoli firmowym zagraniem pomocnika. Zszedł z boiska w 66. minucie. Można było od niego oczekiwać więcej, ale całe Alavés zawiodło, przegrywając z Los Leones 0:2 i tym samym żegnając się z Pucharem Króla.

W weekend wystąpił od pierwszej minuty w domowej rywalizacji z Cádizem. Miał dużo większy wpływ na grę swojej drużyny niż w pucharowym starciu z Athletikiem. Zanotował 44 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 80% (28 na 35). Tym razem 2 z 4 jego prób długich zagrań były celne. Oddał jeden strzał, który poszybował wyraźnie obok bramki. Był aktywny, mocno angażował się w walkę o piłkę w środkowej strefie. Opuścił plac gry w 92. minucie. Alavés wygrało 1:0 po trafieniu Luisa Riojy z rzutu karnego.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Al-Ittihad wraca do gry dopiero na początku lutego, ale wokół Karima nie ma spokoju. W prasie pojawiły się doniesienia, że Francuz chciałby wrócić do Europy.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Alavés i mimo porażki był jednym z najlepszych zawodników w drużynie gości. Miał jeden odbiór i cztery wybicia, do tego zablokował dwa strzały rywali, ale naprawdę imponował swoją grą z piłką przy nodze. Cádiz wyglądał średnio w rozegraniu, ale dzięki Chustowi udawało im się przejść linię pressingu rywali. Przez cały mecz zanotował tylko 7 niecelnych podań na 62 próby. Mimo jego wysiłków Cádiz przegrał 0:1 po bramce z rzutu karnego.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
W Pucharze Króla Celta wyeliminowała Valencię po wygranej 3:1 na Estadio Mestalla, ale Dotor nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych. W lidze wrócił do gry w starciu z Realem Sociedad (0:1), ale standardowo niczym się nie wyróżnił.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 6,0/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Kubo reprezentuje Japonię w trwającym obecnie Pucharze Azji i nie znalazł się w kadrze Realu Sociedad na mecze z Osasuną i Celtą Vigo. W Pucharze Azji rozegrał 60 minut w meczu Irakiem. Zaliczył dwa kluczowe podania i wygrał sześć pojedynków, ale tym razem nie pomógł swojej drużynie, która przegrała 1:2.

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Zasiadł na ławce w wyjazdowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla z Getafe. Wszedł na boisko w 70. minucie za kontuzjowanego Isaaca Romero. Nie wyróżnił się absolutnie niczym. Miał 12 kontaktów z piłką, popisał się raptem jednym celnym podaniem (na 4 próby, co daje zawrotne 25% celności) i nie oddał choćby jednego strzału na bramkę. Wdał się w kilka starć z rywalami i zanotował 7 strat. Tak czy siak, Sevilla wygrała 3:1 i awansowała do ćwierćfinału Copa del Rey.
Ocena SofaScore: 6,5/10

W wyjazdowym spotkaniu z Gironą ponownie zaczął w roli rezerwowego. Dostał szansę w 77. minucie, gdy tablica pokazywała rezultat 4:1 dla gospodarzy. Jak nie trudno się domyślić, Mariano nie zwojował Montilivi. Miał 7 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 100% (4 na 4) i znów nawet nie spróbował pokonać Paulo Gazzanigi. Ostatecznie Girona za sprawą Christiana Stuaniego dołożyła jeszcze jedno trafienie i znokautowała Sevillę wynikiem 5:1.
Ocena WhoScored: 5,8/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Mario Gila (Lazio)**
Rozegrał pełne 90 minut półfinałowego spotkania z Interem w Superpucharze Włoch. Rzymianie szybko mogli wracać z Arabii Saudyjskiej, ponieważ przegrali 0:3, będąc drużyną wyraźnie słabszą. Mario Gila i cała defensywa Lazio mieli mnóstwo pracy. Hiszpan nie zawinił przy straconych golach. W wielu sytuacjach zachowywał się bardzo dobrze, a czasami dopisywało mu szczęście, jak wtedy gdy stracił z radaru Lautaro Martíneza. Mecz do zapomnienia dla Lazio.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Zagrał od początku z Sevillą i niesamowicie błyszczał w ofensywie. W zasadzie każde jego zagranie było wyjątkowe. Współpraca z Sávio układała się doskonale. Zagraniami piętką otwierał koledzę drogę w pole karne. Posłał doskonałe otwierające podanie przy golu Cyhankowa, notując asystę drugiego stopnia, a przy piątym zaliczył asystę po świetny rozegraniu i ruchu w pole karne. Do tego wyglądał przyzwoicie w defensywie, blokując dwa strzały rywali, choć Sevilla nie błyszczała z przodu. Znakomity mecz Miguela, a Girona wygrała 5:1. Skrót tego meczu możecie zobaczyć tutaj.
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,9/10
Ocena SofaScore: 7,6/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Z powodu problemów zdrowotnych Hiszpan nie znalazł się w kadrze Realu Sociedad na mecze z Osasuną i Celtą Vigo.

Zawodnik kolejki: Miguel Gutiérrez