Oceny zawodników po meczu z Almeríą

Real Madryt wygrał u siebie z Almeríą 3:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Rywal oddał dwa strzały i strzelił dwa gole. O ile przy drugim można znaleźć argumenty na obronę Kepy (fenomenalny i niespodziewany strzał w samo okienko), o tyle przy pierwszym musiał zachować się lepiej. Podjął ryzyko, obstawiając, że rywal będzie szukać długiego rogu, a Ramazani uderzył w sam środek i… go zaskoczył.

2. Carvajal

W pierwszej połowie to po jego akcji Real był najbliżej strzelenia gola. Wtedy blisko bramki samobójczej był jeden z rywali, ale na wisienkę na torcie czekaliśmy do samego końca. Dani poszedł do przodu i niespodziewanie znalazł się w dogodnej okazji, którą potrafił wykorzystać. Jeden z bohaterów.

22. Rüdiger

Zaspał nieco na samym początku, ponieważ ciut lepsze ustawienie w jego wykonaniu byłoby niemal gwarancją uniknięcia dobrej sytuacji Ramazaniego. Mimo wszystko nie jest głównym czy tym bardziej jedynym winnym utraty tego gola.

6. Nacho

Mecz totalnie do zapomnienia. Sam rozpoczął akcję Almeríi na 1:0 i to jego nieodpowiedzialne zachowanie zaowocowało drugim golem dla rywala. Nie można się dziwić Ancelottiemu, że zdjął go w przerwie. To był najgorszy występ Nacho od ubiegłorocznego starcia z Samu Chukwueze.

23. Mendy

Po meczach z lepszymi na papierze rywalami przyszedł taki, w którym jasne było to, że Real będzie dominował i atakował. Mendy’emu niestety zabrakło właśnie skuteczności w ofensywie. Często tracił piłkę, rzadko ryzykował i nie potrafił zdominować swojej strefy właśnie w fazie ataku. Był jednym z tych, których Ancelotti zmienił już w przerwie i w jego przypadku też nie ma co się dziwić takiej decyzji sztabu szkoleniowego.

18. Tchouaméni

Gdyby spojrzeć na jego występ w pierwszej połowie w roli defensywnego pomocnika i w drugiej w roli środkowego obrońcy, mało kto stwierdziłby, że to po przerwie grał na pozycji, na której czuje się gorzej. Źle zachował się przy pierwszym golu, źle broniąc przy Arribasie, który jednym ruchem zrobił sobie mnóstwo miejsca. Po przerwie Tchouaméni grał dużo lepiej i to właśnie on zaliczył asystę przy golu Viníciusa na 2:2.

15. Valverde

W ostatnich meczach wygląda na nieco zmęczonego. Nie wyróżnił się niczym szczególnym, choć zaczął mecz w ustawieniu, w którym teoretycznie powinien uwydatnić swoje atuty. Szary mecz Fede.

8. Kroos

Niespotykana liczba strat jak na niego (17). Nie potrafił znaleźć swojego rytmu, jego zagrania bywały spóźnione, a wiele do życzenia pozostawiały także jego próby uderzeń na bramkę rywala. Gdyby Ancelotti zdecydował się na jego zmianę dużo wcześniej, Niemiec nie powinien mieć żadnych pretensji. Plusik za świetne dogranie do Brahima w 81. minucie.

5. Bellingham

Pewny wykonanie rzutu karnego, do tego bardzo przytomna asysta, która pokazała, jak altruistycznym zawodnikiem jest Jude. Walczył za dwóch, był regularnie faulowany, a i tak zachował chłodną głowę do samego końca. Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak potrzebny w tym meczu, ale trudno w ogóle wyobrazić sobie dziś Real bez Bellinghama. A w najbliższą sobotę zobaczymy Królewskich właśnie bez niego.

11. Rodrygo

Całkowicie bezbarwne spotkanie Brazylijczyka. Był nijaki. Zdecydowanie najgorszy ofensywny piłkarz Realu Madryt we wczorajszym meczu. Słusznie zmieniony już w przerwie – dał drużynie tyle samo na boisku, co przebywając na ławce rezerwowych.

7. Vinícius

Strzelił bardzo ważną bramkę na 2:2 i za to należy postawić przy jego nazwisku spory plus. Poza tym nie pokazał zbyt wiele. Repertuar jego dryblingów i dośrodkowań był bardzo ubogi, a strat było zdecydowanie za dużo. Wykonał plan minimum, ale sam nie może być z siebie do końca zadowolony. Po akcji Brahima w 81. minucie mógł zostać bohaterem, ale uderzył w bramkarza.

20. Fran García

Dał solidną zmianę i dobrze radził sobie na lewej flance w drugiej połowie. To od jego dośrodkowania zaczęła się akcja, po której sędzia podyktował rzut karny, a później jeszcze raz popisał się dobrym zagraniem do Bellinghama, które mogło być asystą, gdyby chwilę wcześniej sam nie był na spalonym. To było jednak dobre wejście Frana, który odbudował się po kilku słabszych momentach.

21. Brahim

Miał prawo oczekiwać gry w większym wymiarze czasowym, ale i tak dość szybko pojawił się na boisku. Nie był przy piłce częściej niż Rodrygo, ale starał się grać nietuzinkowo. Miał udział przy trzecim golu, a jeszcze wcześniej mógł zaliczyć asystę, gdy nieco przypadkiem wyłożył idealną piłkę Viníciusowi.

14. Joselu

Wygrał więcej pojedynków główkowych niż zaliczył celnych podań. Wszedł jako zadaniowiec i wypełnił swoją rolę. Dał też nowe możliwości zawodnikom ze skrzydeł. To on walczył z obrońcą w akcji, która dała Królewskim rzut karny i w konsekwencji trafienie na 1:2.

19. Ceballos

Czasem trudno nadążyć za jego decyzjami. Momentami potrafi w idealnym momencie zagrać na małej przestrzeni, w innym zasuwać w obronie, a w jeszcze innym nieodpowiedzialnie wyprowadzać piłkę ze swojej połowy i ją stracić w dziecinny sposób. I mniej więcej takiego Daniego otrzymaliśmy wczoraj w pigułce.