21. kolejka: Barcelona standardowo wygrywa na Villamarín

Katalończycy po raz ósmy z rzędu wygrali na boisku andaluzyjskiej drużyny i nadal tracą siedem punktów do Królewskich.

Katalończycy wygrali z Betisem 4:2, a spotkanie niespodziewanie dostarczyło w drugiej połowie całkiem sporo emocji. Pierwsza część meczu niemal w całości przebiegała pod dyktando gości, którzy wyszli na prowadzenie już w 21. minucie, gdy Ferran Torres wykorzystał podanie od Pedriego. Pod koniec pierwszej połowy mogło być już 2:0, gdy do siatki trafił Robert Lewandowski, ale po analizie systemu VAR okazało się, że Polak znajdował się na minimalnym spalonym.

Druga część spotkania zaczęła się od mocnego uderzenia Dumy Katalonii, a do siatki ponownie trafił Ferran Torres i wydawało się, że jest już po meczu. Ale wtedy andaluzyjski zespół na swoje barki wziął nie kto inny, jak Isco. Najpierw były piłkarz Realu Madryt kapitalnie uderzył na bramkę Iñakiego Peñii i zmniejszy stratę, a trzy minuty później znów pokonał bramkarza gości, doprowadzając do wyrównania. Betis jednak nie poprzestawał i dalej atakował, ale nie potrafił znaleźć sposobu na golkipera Barcelony, która próbowała odgryzać się z kontrataków. Kiedy wszystko zmierzała ku temu, by mecz zakończył się remisem, Katalończycy przeprowadzili dwa szybkie ataki i ucieszyła trybuny na Estadio Benito Villamarín. Najpierw trafił João Félix, a po chwili z hattricka cieszył się Ferran Torres.

Dzisiaj o godzinie 21:00 Girona podejmie jeszcze na swoim boisku Sevillę i może wrócić na fotel lidera, jeśli pokona Sergio Ramosa i spółkę.