21. kolejka: Real Madryt nowym liderem

Real Madryt wygrał w doliczonym czasie gry swój mecz z Almeríą i objął pozycję lidera La Ligi.

Isco w barwach Betisu. (fot. Getty Images)

Real Madryt zaprezentował absolutnie fatalna pierwszą połowę w domowym meczu z Almeríą i zasłużenie przegrywał. Druga połowa jednak, choć sędzia kilkukrotnie potrzebował pomocy VAR-u, żeby podjąć właściwą decyzję na boisku, obfitowała w kontrowersje, szczególnie przy rzucie karnym i drugim golu. Bramki Bellinghama, Viníciusa i Carvajala ostatecznie dały trzy punkty Realowi Madryt, który dzięki temu przesunął się na pozycję lidera La Ligi.

Wcześniej po bardzo zaciętym meczu i niecodziennym centrostrzale Areso Osasuna wygrała 3:2 z Getafe. Wczoraj natomiast Valencia wygrała z Athletikiem, Villarreal zremisował z Mallorcą i wcale nie zdołał uciec znad strefy spadkowej, a Las Palmas po raz kolejny pokazało klasę i wywiozło trzy punkty z Vallecas. Inny z beniaminków, Deportivo Alavés, również spisuje się bardzo dobrze, tym razem zgarniając komplet oczek w meczu z Cádiz.