/ Movistar+

Sergi Roberto: W pełni wierzę w tę drużynę

Sergi Roberto udzielił wywiadu dla telewizji Movistar+ po przegranym 1:4 finale Superpucharu Hiszpanii z Realem Madryt. Przedstawiamy wypowiedzi kapitana FC Barcelona.

Sergi Roberto, kapitan FC Barcelona (fot. Getty Images)

Zbyt mocny cios?
Tak, to jest finał przeciwko twojemu odwiecznemu rywalowi. Chcieliśmy wygrać, ale dwie bramki w dziesięć minut wyrządziły nam ogromną krzywdę. Później przy 1:2 próbowaliśmy, prawie to mieliśmy, ale cóż, później po karnym… W drugiej połowie staraliśmy się odrobić straty, ale schodzimy wkurzeni, chcieliśmy wygrać, jednak się nie udało.

Czy to jedna z tych porażek, która może odbić się w dalszej części sezonu?
Nie, mam nadzieję, że nie. Jak powiedziałem, jesteśmy wkurzeni porażką, ale, cóż, to idzie dalej i w czwartek mamy nowe rozgrywki. Trzeba wyciągnąć wnioski, trzeba wyciągnąć wnioski z błędów, które popełniliśmy, z porażek, ale w grze pozostają inne rozgrywki. W pełni wierzę w tę drużynę. Idziemy dalej.

Co się martwi najbardziej w tej porażce? Przegrany tytuł czy obraz, jaki po sobie pozostawiła drużyna, przede wszystkim w defensywie?
Wszystko, wszystko. W takich chwilach jesteś wkurzony po porażce. Przeciwko Realowi zawsze boli. Jak ci powiedziałem, dwa gole w dziesięć minut naznaczyły mecz. Drużyna wierzyła, po 1:2 wiedzieliśmy, że przy kolejnym golu kolejny raz będziemy w meczu, ale się nie udało. Jak ci powiedziałem, w pełni wierzę w tę drużynę. Jestem przekonany, że się po tym podniesiemy. W czwartek mamy kolejne rozgrywki, później wraca liga. Teraz trzeba dokonać autokrytyki, wyciągnąć wnioski z błędów i iść do przodu.