Manita i awans do ćwierćfinałów Pucharu Królowej

W meczu 1/8 finału Pucharu Królowej piłkarki Realu Madryt pokonały w Ciudad Deportiva Luis Del Sol Betis 5:0. Bramki dla Las Blancas zdobywały Athenea del Castillo, Sandie Toletti, Linda Caicedo, Caroline Møller i Freja Olofsson.

Królewskie od początku przejęły inicjatywę i bardzo szybko, bo już w 4. minucie objęły prowadzenie za sprawą Athenei, która popisała się bardzo ładnym strzałem pod poprzeczkę z linii pola karnego. Był to zarazem 300. gol w historii żeńskiej sekcji we wszystkich rozgrywkach. Mimo szybkiej straty bramki gospodynie nie rzuciły się do odrabiania strat i szukały swoich okazji w kontratakach, z którymi radziły sobie defensorki Las Blancas. Podopieczne Alberto Torila szukały drugiego trafienia i tuż przed przerwą dopięły swego, kiedy w polu karnym sfaulowana została Linda Caicedo, a jedenastkę na gola zamieniła Sandie Toletti.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Królewskie kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i szukały trzeciej bramki, która przypieczętowałaby awans do dalszej fazy. Ta padła w 70. minucie kapitalnym uderzeniu z dystansu Lindy. Las Blancas nie spoczęły na laurach i 10 minut później podwyższyły na 4:0 za sprawą Caroline Møller, która zamknęła dośrodkowanie z lewej strony Oihane. Po 60 sekundach wynik meczu na 5:0 ustaliła Freja Olofsson, zdobywając swoje premierowe trafienie w koszulce Realu Madryt.

Drużyna Alberto Torila po raz drugi w tym sezonie wbiła Betisowi pięć bramek i bez problemów wywalczyła sobie awans do ćwierćfinałów Pucharu Królowej. Czasu na świętowanie nie ma jednak zbyt dużo, ponieważ już w środę piłkarki zmierzą się na Estadio Municipal de Butarque z Barceloną w półfinale Superpucharu Hiszpanii.

Real Betis – Real Madryt 0:5 (0:2)
0:1 Athenea 4'
0:2 Toletti 44' (rzut karny)