Barcelona rywalem Realu w finale Superpucharu Hiszpanii

Katalończycy pokonali Osasunę w półfinale Superpucharu Hiszpanii i w niedzielę zagrają w finale o trofeum z Realem Madryt.

Barcelona od początku kontrolowała spotkanie, a Osasuna szukała swoich szans w szybkich atakach i stałych fragmentach. W pierwszej połowie ekipa z Pampeluny stworzyła sobie dosyć groźne okazje, ale nie potrafiła zamienić ich na gole. U Katalończyków najlepszą sytuację miał Robert Lewandowski, który trafił w bramkarza. Drugą połowę od początku kontrolował zespół Xaviego i w końcu znalazł bramkę Polaka po odbiorze Christensena w środku pola, który sprawdzał VAR. Po trafieniu Osasuna odżyła i miała kilka groźniejszych akcji, ale zawodziło ją wykańczanie akcji. W końcówce Barcelona zamknęła mecz po akcji Pedriego z João Félixem i golu Yamala.

FC Barcelona 2:0 CA Osasuna
1:0 Lewandowski 59' (asysta: Gündoğan)
2:0 Yamal 90' (asysta: João Félix)

Barcelona: Peña; Koundé, Araújo, Christensen, Balde; De Jong, Roberto (61', Pedri), Gündoğan; Raphinha (42', Yamal), Ferran (61', João Félix) i Lewandowski
Osasuna: Herrera; Areso, David García, Catena, Juan Cruz (85', Barja); Iker Muñoz (69', Moncayola), Aimar Oroz, Moi Gómez (85', Rubén García), Rubén Peña (78', Mojica), Arnaiz (69', Raúl García); Budimir.

Finał Superpucharu Hiszpanii odbędzie się w niedzielę o 20:00. Ten mecz będzie można obejrzeć na Eleven Sports 1 w serwisie CANAL+ online.