Dzisiejsze okładki

Wygrana Realu Madryt nad Atlético i półfinał Barcelony z Osasuną to główne tematy na czwartkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Real zgarnia kolosalne derby” – MARCA pisze o hołdzie dla futbolu w Arabii Saudyjskiej. Piłkarze Ancelottiego wchodzą do finału po wygranej w epickiej dogrywce. Carvajal i wejście Brahima rozstrzygnęły starcie. Griezmann najlepszym strzelcem w historii Atlético.

Na górze: ruchome piaski – Xavi od meczu z Osasuną rozpoczyna obronę tytułu w momencie wypełnionym znakami zapytania co do gry.

Na dole: 20 sędziów opisuje „modus operandi” Negreiry – karaoke, kolacje, luksusowe auta... przed ich meczami na Camp Nou; z jednego agenta antydopingowego korzystano już w 2013 roku – kryzys w hiszpańskiej walce z dopingiem – gazeta dotarła do czterech kontroli z czasów Any Muñoz.

AS

„Niezapomniane” – AS opisuje, że Real wchodzi do finału Superpucharu po najlepszych derbach od lat. Atlético było blisko wygrania w 90 minutach, ale rozstrzygnęła fizyczna obfitość Królewskich w dogrywce. Griezmann przegonił Luisa Aragonésa.

Na górze: arabska dźwignia – Barcelona chce wykorzystać Superpuchar, by odwrócić swój sezon w starciu z podekscytowaną Osasuną; Pedri może forsować występ.

Na dole: „Negreira był generałem Mediny Cantalejo” – Mateu Lahoz do Guardii Civil; „Nie boję się prokuratury” – mówi Terreros w sprawie skandalu antydopingowego; „Potrafię jeździć na innym motocyklu” – Marc Márquez i Ducati; Al-Atijja wygrywa etap Dakaru i jest już przed Carlosem Sainzem.

Mundo Deportivo

„Zmiana chipa” – Mundo Deportivo podaje, że Barcelona, tak jak w poprzednim roku, łapie się Superpucharu, by postawić kluczowy krok do przodu. Xavi prosi swoich ludzi o zrobienie „kliku”, ale bierze w ciemno „wygranie minimalnie z Osasuną i także w finale”.

Na górze: królewska dogrywka – żwawe derby w Rijadzie, remis 3:3, Griezmann wyprzedził Aragonésa (174 gole), a siła ognia Los Blancos rozstrzygnęła w doliczonym czasie.

Na dole: reprezentantki w waterpolo powalczą o swój trzeci finał z rzędu; 43586 widzów, rekord piłki ręcznej w Düsseldorfie; koszykarze Barcelony przedłużają serię wygranych.

Sport

Barço, teraz kolej na ciebie!” – Sport przekazuje, że Real Madryt wszedł do finału po wielkim meczu, który rozstrzygnął się w ostatnich minutach dogrywki. Samobój Savicia i gol Brahima rozstrzygnęły półfinał, a dzisiaj piłkarze Xaviego powalczą o swój bilet do pierwszego Klasyku w tym roku.

Na dole: Blaugrana poszuka w starciu z osasuną kliku, by móc się odnaleźć.

Na górze: Jabari Parker prowadzi koszykarzy Barcelony do kolejnego triumfu.