19. kolejka: Barcelona wskakuje na trzecie miejsce

Barcelona wygrała na wyjeździe z Las Palmas na zamknięcie półmetka La Ligi. Katalończycy wskoczyli na trzecie miejsce i tracą 7 punktów do liderującej dwójki.

Las Palmas szybko wyszło na prowadzenie dzięki świetnemu szybkiemu atakowi i doskonałemu zagraniu Sandro ze skrzydła do Munira, który ubiegł bramkarza Barcelony. Katalończycy w pierwszej połowie nie mieli żadnego pomysłu na atak poza długimi piłkami i ostatecznie skończyli pierwszą część meczu bez strzału.

Drugą połowę mocniej rozpoczęli goście i znaleźli szczęśliwego gola po odbiciu się piłki od Lewandowskiego, które przez Sergiego Roberto doprowadziło do gola Ferrana. Barcelona dominowała całkowicie przez pierwszych 30 minut drugiej części, gdy na chwilę inicjatywę przejęli gospodarze i stworzyli sobie świetną okazję na drugiego gola po rzucie rożnym. Po złapaniu oddechy Katalończycy znowu naciskali i znaleźli swoją szansę w prawidłowo podyktowanym rzucie karnym w doliczonym czasie gry, którego na gola zamienił Gündoğan.

16:15 Cádiz CF – Valencia CF

[trzy mecze są przełożone, bo w dniach 10-14 stycznia Barcelona, Osasuna, Atlético i Real zagrają w Arabii Saudyjskiej w Superpucharze Hiszpanii]