19. kolejka: Girona wygrywa z Atlético 4:3, hat-trick Moraty nie pomógł

Jesteśmy już za połową ostatniej kolejki pierwszej rundy La Ligi. Swoje mecze mają już za sobą między innymi Real Madryt, Girona i Atlético. W ostatnim dzisiejszym meczu naprzeciwko siebie stanęły właśnie te dwie ostatnie drużyny.

Już wczoraj ruszyła 19. kolejka La Ligi. Pierwszego dnia z wygranych cieszyli się kibice Rayo i Valencii, a spotkanie Realu Sociedad z Deportivo Alavés skończyło się remisem. Dziś po raz pierwszy od sierpnia zwycięstwo odniosła Granada, która pokonała u siebie Cádiz 2:0.

Później Real Madryt po bardzo wymagającym spotkaniu pokonał Mallorcę, ale jako hit kolejki – i słusznie – zapowiadano potyczkę Girony z Atlético. Już od pierwszych minut było jasne, że na Estadi Montilivi obejrzymy bardzo emocjonujący mecz. Girona prowadziła 1:0, 2:1 i nawet 3:1, ale na każdego gola w końcu odpowiadał Álvaro Morata. Dopiero w doliczonym czasie gry Jana Oblaka zaskoczył Iván Martín, który ustalił wynik tego szalonego spotkania.